SEÇİM
Giriş Tarihi : 14-02-2019 16:51   Güncelleme : 14-02-2019 17:20

CHP Toroslar Belediye Başkan adayı Süleyman Dalkılıç oldu

CHP’nin Toroslar Belediye Başkan Adayı Süleyman Dalkılıç oldu. Dalkılıç'ın, uzun yıllar Mersin Fırıncılar Odası başkanı olarak ta görev yaptığı bildirildi...

CHP Toroslar Belediye Başkan adayı Süleyman Dalkılıç oldu

Toroslar adayının açıklanmasıyla CHP’nin Mersin’in tüm ilçelerindeki adayları belirlenmiş oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay da Süleyman Dalkılıç’a başarılar diledi. Aktay şunları ifade etti:

“Uzun ve yoğun çalışmaların ardından Mersin’de ilçe belediye başkan adaylarımızın belirlenmesi süreci sona erdi. 
Toroslar Belediye Başkan Adayımız olarak Sayın Süleyman Dalkılıç belirlendi. Çok uzun yıllardır Toroslar ilçesinde yaşayan, sevilip sayılan bir isim olan Sayın Dalkılıç, Toroslar’ı halkçı belediyeciliğe kavuşturan isim olacak. Kendisini kutlar, başarılar dilerim. 
Mersin'in tüm ilçelerinde ve büyükşehir belediyesinde büyük bir başarıya imza atmak için her geçen gün tempomuzu daha artırarak çalışıyoruz. 
Mersin’e bahar sevgiyle, umutla, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerle gelecek."


SÜLEYMAN DALKILIÇ KİMDİR?

CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Süleyman Dalkılıç, 1957 yılında Bitlis’te dünyaya geldi. 1977 yılında Tarım Bakanlığı’nda memur olarak başladığı iş hayatında çeşitli kamu kurumlarına bağlı fabrika ve işletmelerde yönetici olarak çalıştı. 1987 yılında Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. 2000 yılında kamudan istifa etti. Gıda sektöründe kurduğu şirketin yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Gıdanın yanı sıra akaryakıt, sanayi, inşaat, taşımacılık, hayvancılık ve tarım alanında da çalışmalar yapan Dalkılıç, 2006 yılından itibaren 10 yıl boyunca Mersin Fırıncılar Odası Başkanlığı’nı yürüttü. Kendi isteğiyle görevi bıraktı. Dalkılıç, evli ve beş çocuk babasıdır.