SEÇİM
Giriş Tarihi : 16-02-2019 10:27   Güncelleme : 16-02-2019 10:35

CHP Toroslar’da Cengiz ve Tuncay G. Kardeşlere tepki!

CHP Toroslar’da İlçe Başkansız girdiği seçimlerde, belediye meclis üyeliği sıralaması yaparak Milletvekili Cengiz Gökçel’in abisi Tuncay Gökçel’i, 1. Sıra da aday göstermesi, tepkiyle karşılandı.

CHP Toroslar’da Cengiz ve Tuncay G. Kardeşlere tepki!

Toroslar örgütünün, meclis üyelikleri için, 6 ay ter döken ve seçmeni heyecanlandıran 3 aday adayının da görüşünü almadıkları öğrenildi.

Sosyal medyada yankı bulan paylaşımlarda, kullanıcıların tepkileri dikkat çekti.

‘Kendisi vekil, kardeşi meclis üyesi adayı’

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’in, nüfusunu kullanarak, Zaten başsız olan Toroslar ilçe yönetimini etkisi altına aldığı ve kardeşini 1. Sıradan belediye meclis üyesi gösterdiği belirtildi.

 Milletvekili Cengiz G. ve Toroslar Meclis üyesi adayı Tuncay G.  kardeşlerin Mersin’de bir çok ilçede arsa ve bahçeleri bulunduğu, kentin yeni plan hazırlıklarında Büyükşehir meclisinde de söz sahibi olmaya çalıştıkları belirtildi.

Aday adaylarının ve adayın görüşünü dahi almamışlar

Meclis üyeliği için yasal süre içerisinde 7 kişinin parasını yatırarak aday adayı oduğu sıralamada Başsız Toroslar İlçe yönetiminin kendi arasında oylama yaparak, ilk 7 içinde yasal başvurusu olan aday adayını 12. Sıraya yerleştirdiklerini açıkladılar!!!.

Öte yandan Başsız örgüt yöneticilerinin Toroslar adayı gösterilen Dalkılıç ve aday adayı olarak yarıştan ayrılan Şerife Arıcı Yıldız, Hasan Önal, Mirza Turgut ve Ahmet Özer ile hiçbir bilgi alış verişinde bulunmadıkları ve bu kişilerin aranmadıkları  bildirildi.

Başsız örgütün hazırladığı listenin İl Başkanı Adil Aktay’a verildiği de öğrenildi.