SİYASET
Giriş Tarihi : 03-04-2017 13:56   Güncelleme : 03-04-2017 13:56

Kuyucuoğlu Referandum yolunda!

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, referandum çalışmalarını Gülnar ilçesinde sürdürdü.

Kuyucuoğlu Referandum yolunda!

 Gülnar köylü pazarı, Köseçobanlı, Gezende Bardat pazarı, Akova ve Yarmasu köylerinde esnafı ziyaret eden, kahvelerde toplantı yaparak vatandaşlarla sohbet eden Kuyucuoğlu, partisinin hayır kampanyası için hazırlanan broşürleri dağıttı, vatandaşlara anayasa değişikliğinin ülkeyi ne gibi tehlikelerle karşı karşıya bırakacağını anlattı, sorularını yanıtladı.

Anayasa değişikliğinin yargı bağımsızlığından meclisin etkinliğine, vatandaşların mülkiyet ve iş güvencesinden temel haklara kadar birçok konuda ülkenin ve vatandaşın zararına olacak maddeler içerdiğine işaret eden Kuyucuoğlu “Halktan toplanan vergilerden oluşan bütçenin nerelere harcanacağını Cumhurbaşkanının tek başına karar vermesini doğru buluyor musunuz?” diye sordu.

Anayasa değişikliğinin, ülkenin kaderini tek bir kişinin ellerine bıraktığına işaret eden Kuyucuoğlu, “Bu kadar geniş yetkilerin tek bir kişinin elinde toplanmasını doğru bulmuyoruz. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği açısından böyle bir durumu sakıncalı buluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi üzerine kurulmuştur. Bu milletin iradesini, egemenlik hakkını meclisten alıp bir saraya, bir tek kişiye vermek demokrasiyi rafa kaldırmak demektir. Böyle bir sistem ülkemizde huzursuzluk, istikrarsızlık yaratır. Onun için bütün vatandaşlarımızı 16 Nisan’da sandığa giderek ‘hayır’ demeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.