KÜLTÜR - SAN
Giriş Tarihi : 27-03-2019 12:55   Güncelleme : 27-03-2019 12:55

Ressam Mira Koldaş resimleri dikkat çekti

5.Cotemporary Art Fair / Artankara 2019 Çağdaş Sanat Fuarında A / 6 Standın da Mirakoldaşartgallery olarak sanatseverlerle buluştu.

Ressam Mira Koldaş resimleri dikkat çekti

Sanat galerisi olarak sanat danışmanlığı ve sergiler yapan Ressam Mira Koldaş, genç sanatçıların koleksiyonerlerle ve kitlelerle buluşmalarında köprü görevi yapıyor. Usta sanatçılarla söyleşiler, sergiler düzenleyen Ressam Mira Koldaş; “sanata yatırımların oluşmasına vesile oluyoruz” dedi.

Bu yıl birbirinden değerli sanatçılarla fuarda yer alan Mira Koldaş’ın standına yoğun ilgi vardı. Ressam Mira Koldaş, eserlerini sergilerken, Yazar arkadaşı Ayça Öztorun’un kitaplarını da resimleri görmeye gelen sanatsever konuklarına armağan etti.

Mira Koldaş; “Yazar Ayça Öztorun yoğun çalışmalarından dolayı gelemedi ama kendisinin yerine eserleri geldi.” dedi.

Günümüzde sanat adına gerçekleştirilecek her türlü sanatsal faaliyetlere destek vermek ve o faaliyetlerin içinde olmak gerektiğinin altını çizen Ressam Mira Koldaş, birbirinden güzel resimlerini sanatseverlere görsel bir şölen gibi sunarken, konuklara da kitap armağan etmenin sanatsal bir faaliyet olduğunu söyledi. Özellikle kadın temalı resimler çizen Mira Koldaş, Ayça Öztorun’un “Yağmurlar Yağdığında” adlı romanında bir kız çocuğunun gökkuşağının altından erkek çocuğu olarak geçme hevesiyle yaşadığı macerada kadınların ve kız çocuklarının toplum tarafından nasıl dışlandığını kaleme almasından çok etkilendiğini söyleyen Ressam Mira Koldaş; “Dünyayı kadınlar kurtaracak” dedi.

Artankara 2019 Çağdaş Sanat Fuarında Mirakoldaşartgallery’de sanatçılar, Ergin İnan, Mustafa Yüce, Bülent Yavuz Yılmaz, Emre Lüle, Elnaz Shiri, Mira Koldaş resimleriyle büyük ilgi topladılar.