SEÇİM
Giriş Tarihi : 05-04-2019 07:53   Güncelleme : 05-04-2019 07:59

CHP'li Seçer patladı: 'Verin mazbatamı"

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Vahap Seçer, mazbatasının verilmesinin geciktirilmesini, sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklamayla değerlendirdi. Vahap Seçer, aradaki yaklaşık 50 bin oy farkına karşın yapılan itirazları ‘mesnetsiz, beyhude’ olarak niteledi.

CHP'li Seçer patladı: 'Verin mazbatamı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Vahap Seçer, ilçe seçim kurullarına yapılan itirazlar nedeniyle mazbatasını henüz alamadı.

Sosyal medya üzerinden kendisine ulaşan binlerce vatandaşın ‘Göreve ne zaman başlayacaksınız’ sorusu üzerine kamuoyuna bir açıklama yapan Vahap Seçer, şunları söyledi:

“31 Mart’ta gerçekleşen seçim sonuçlarına ilişkin itirazlar ilimizde henüz sonuçlanmamıştır. Mersin’in geleceği için her bir dakikanın dahi çok önem taşıdığı bir dönemde, mesnetsiz, beyhude ve zaman kaybından başka hiçbir anlam taşımayan bu girişimler nedeniyle, mazbatamızı henüz alamadık ve güzel şehrimize hizmet etmeye başlayamadık. Hukuki sürecin sona ermesinin ardından, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak birlik, beraberlik içinde, ayrım yapmadan herkesi kucaklamaya ve siz değerli hemşehrilerimize hizmet etmeye başlayacağız.”