SEÇİM
Giriş Tarihi : 26-04-2019 08:57   Güncelleme : 26-04-2019 10:06

Mersin Büyükşehir Belediyesinde 'ŞAŞKIN' Atamalar

Mersin Büyükşehir Belediyesinde CHP'li yeni başkan tarafından yapılan, atama, görevlendirme ve işe almalar şaşkınlık yaratıyor...

Mersin Büyükşehir Belediyesinde 'ŞAŞKIN' Atamalar

Mersin’de CHP ters köşeye yatırıldı!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına Vahap Seçer’in getirilmesi sonrasında, yapılan atamalar, görevlendirmeler ve işe almalar, CHP tabanında şaşkınlık ve tepkiyle karşılandı.

Burhanettin Kocamaz’ın 5 yıllık döneminde gelir bütçesinin dışında 2 milyar lira belediyeyi borçlandırmasını kamuoyuna duyuran Başkan Seçer, Kocamaz döneminin hesaplarını tarafsız uzmanlara inceletmeden, eskiye sahip çıkmasının şaşkınlığı yaşandı. Yaptığı atama ve görevlendirmelerle de, CHP’lileri adeta çılgına çevirdi.

CHP’Lİ SEÇER KOCAMAZCI SEÇER!

CHP üst düzey kaynaklarının ‘söz geçiremiyoruz’ dediği Başkan Seçer, Tarsuslu mobilyacı ve helvacıları, asker, polis gibi hatırlı   ve belediyeciliği bilmeyenler arasından atamalarla da dikkat çekti.

Seçer’in, eski Başkan Kocamaz’a diyet öder gibi yaptığı atamaları da akılları karıştırdı. Seçer, MHP’den geçmiş dönem Tarsus’ta belediye meclis üyeliği yapan ve Burhanettin Kocamaz’ın prensesi olarak anılan Şerife Hasoğlu’nu Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü yaptı.

ÇİFTE KAVRULMUŞ GÖREVLENDİRMELER

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Burhanettin Kocamaz tarafından 5 yıl önce görevde alınan ve kızakta  bekletilen CHP’li, Atatürkçü Daire Başkanlarının görevlendirilmesi yerine mevcut daire başkanlarına ek daire başkanlıklarını da bağlayarak Mersin Büyükşehir Belediyesinde bir ilke imza attı.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarından ve Mimarlar Odası Mersin Temsilcisi, belediye imar eski müdürü  Ömer Sakar’a da üst düzey yönetim kadrosunda yer vermemesi ayrıca dikkat çekti.

Seçer’in ek görev verdiği devrik dönemden kalan daire başkanları şöyle:

Mustafa Berat Yarman, Bilgi işlem daire başkanı-Basın yayın halkla ilişkiler daire başkanı

Mehmet Bahtiyar Aydın, İtfaiye Daire Başkanı-Zabıta daire başkanı

Vedat Doğan, Fen işleri Daire Başkanı-Ulaşım daire başkanı

Hülya Atilla, Sağlık işleri Daire Başkanı-Engelliler daire başkanı

Hasan Gubaroğlu, Genel sekreter Yardımcısı- Yol asfalt daire başkanı

SOSYAL MEDYADA OLUMSUZ TARTIŞILAN BAŞKAN OLDU

İşe alma, atama ve görevlendirmeleriyle CHP tabanında büyük huzursuzluk yaratan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in tabanın sesine kulak tıkaması değişik yorumlara yol açarken, sosyal medyada da olumsuzlukları tartışılan çiçeği burnunda bir belediye başkanı konumuna düştü.

Öte yandan önceki gün, kendisini ziyarete gelen ve seçimlerde kazanması için çalışan 150 kişilik CHP’li  bir grup, randevu saatinde görüşmeyen Başkan Seçer’e tepki gösterdi.  Yaklaşık 2 saat eski meclis salonunda bekleyen grup, daha sonra Özel Kalem müdürlüğü önünde; ‘Biz seçtiğimiz gibi devirmesini de biliriz’ şeklinde bağırarak tepki gösterdiler. Grubun tepkileri üzerine görüşmek isteyen Başkan Seçer’in bu teklifini geri çeviren CHP’li grup, taş binadan ayrıldı.

MHP MECLİS ÜYESİ TAT, 'KOCAMAZDAN HESAP SORULSUN'

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi MHP grup başkan vekili Mahmut Tat, sosyal medya hesabından Vahap Seçer'e seslendi ve Kocamaz'dan hesap sorulmasını istedi.

MHP'li Tat'ın açıklaması aynen şöyle:

"Bir Belediye Başkanının Gelişi ve Gidişi Her zaman Halkın Hafızasında Kalır.
İşte Bu Noktada Seçimlerden Önce Verilen Vaatler Büyük Önem Kazanır.
Sayın Vahap Seçer Seçimlerden Önce'İşçi Çıkartmayacağım' Sözü Verdiyse,
Bu Gün Sözünün Arkasında Durmalıdır.
Sayın Seçer'in Basın Toplantısında İddia Ettiği Gibi Büyükşehir Belediyesinde İşe Gitmeden Maaş Alanlar Varsa,
Elbette Gereği Yapılmalıdır.
Ama Öncelikle Onlara Bu İmkanı Veren Belediye Başkanı ve Daire Başkanları Hakkında Derhal Soruşturma Açılmalı, Halkımıza Ait Paralar Geri Tahsil Edilmelidir.
Büyükşehir Meclisimizin Yeni Dönem Birinci Oturumunda Sayın Başkan Vahap Seçer'den Son Beş Yılda Yapılan Yatırımların, İhalelerin, İşin Veriliş Şeklinin ve Maaliyetinin Müfettişlerce İncelenmesini, Soruşturulmasını ve Sonucunun Kamuoyu ile Paylaşılmasını İstemiştik.
Ama Şu Ana Kadar Gördük ki Sayın Başkan Bu Talebimizi Ciddiye Almadı.
Bilinmelidir ki, Bu Konuda Israrcıyız ve Halkımız Adına Sonuna Kadar Takipcisi Olacağız."