SİYASET
Giriş Tarihi : 30-04-2019 11:47   Güncelleme : 30-04-2019 13:06

CHP'li Seçer, Kocamaz dönemi için müfettiş çağırmamakta direniyor!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilginç bir tavır takınarak; Belediyeyi borç batağına sokan ve sosyal medya da çok tartışılan Burhanliettin Kocamaz için müfettiş isteyenlere tepki gösterdi: “Beni eleştiriyorlar ‘Geldi, teftiş istemedi’ diyorlar. Biz ne dedik? ‘Devr-i sabık yaratmayacağız’ dedik..." diyerek süreci oyalanarak geçiriyor. Ve müfettiş istememekte adeta direniyor!

CHP'li Seçer, Kocamaz dönemi için müfettiş çağırmamakta direniyor!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, devraldığı Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut ekonomik yapısı ile ilgili bilgileri, düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna açıklamıştı. Büyükşehir Belediyesi’nin mevcutta 2 milyar 40 milyon 108 bin lira borcu olduğunu aktaran Başkan Seçer, neden teftiş istenmediği ile ilgili soruya açıklık getirdi.

Belediye hesapları ile ilgili incelemelerin devam ettiğini ve ortada bir yanlış varsa ve bu yanlış kim tarafından yapıldıysa bedelinin de mutlaka ödetileceğini ifade eden Başkan Seçer, teftiş sürecine ilişkin olarak da “Beni eleştiriyorlar ‘Geldi, teftiş istemedi’ diyorlar. Biz ne dedik? ‘Devr-i sabık yaratmayacağız’ dedik. Biz kimseyle rövanş içine girmeyeceğiz. Bir durun! Bakıyoruz neler olmuş, neler bitmiş? İki kişi beni tahrik etti diye bağırıp çağıramam ben. Burada bu var, şurada şu var diyemem. Allah akıl vermiş fikir vermiş, kadro vermiş. Kardeşim burada hata var, bir bakın bakalım ben mi yanılıyorum yoksa önceki yönetimi mi yanıltmışlar? Yanıltmışlarsa hemen hukuki süreci başlatıyorum. Burası ‘Ali kıran baş kesen’ düzeni değil. Hukuk var, devlet var, yargı var. Gideriz yargıya bürokratsa sıkıntı yaratan ya da yüklenici firmaysa onun hakkında gereğini yaparız ve bedeli ödenir” dedi.