GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2019 11:18   Güncelleme : 14-05-2019 12:32

Yedi içti oynadı geriye enkaz bıraktı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği 5 yılda yaptığı tüm icraatlarında olay olan Burhanettin Kocamaz döneminden kalma enkazlarda bir bir ortaya çıkıyor. Cumhur ittifakı Belediye Meclis üyeleri ise, Kocamaz dönemindeki yolsuzluk ve usulsüzlüklerin ortaya çıkartılması için yoğun uğraş veriyor.

Yedi içti oynadı geriye enkaz bıraktı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan tüm yatırımlarda yolsuzluk, şaibe ve usulsuzlük iddiaları nedeniyle, meclis üyelerince Kocamaz dönemine  içişleri bakanlığı müfettişlerincesoruşturma başlatılması için yoğun çaba gösteriliyor. Son meclis toplantısında, Meclis üyelerinden borçlanma yetkisi isteyen Başkan Seçer'e 'Kocamaz döneminde şaibeli işlere ödeme yapılmayacağını önceden bilmeliyiz' gerekçesiyle talebin komisyonda incelenmesini istediler ve bunda da başarılı oldular. Komisyon üyelerinin, Kocamaz'ın yaptırdığı yol, ilaçlama ve matbaa işleri dışında iş yapan Mersin'de ki esnaflara paralarının ödenmesine öncelik verecekleri öğrenildi.

Kocamaz dönemi için yapılan işlerde pis kokuların yayılması ve ortaya çıkan görüntüler vatandaşlarıda çileden çıkarttı.  Atatürk Parkında gezen insanlar savaş alanına dönen sahilde gözlerine inanamıyorlar!

Atatürk Parkında hemen hemen tüm kıyı boyunda Kocamaz tarafından yapılan uyduruk kaplama ve döşemelerin 3 ay önce meydana gelen fırtına ve dalgalarla alt üst olduğu bildirildi.

Seçim derdine düşen Kocamaz'ın, Benden sonra tufan!' düşüncesini hayata geçirir gibi bu tür viran olan yerlerde hiç bir onarım ve yenileme çalışması yapmadığı ileri sürüldü.

Kocamaz'ın 2.2 milyar lira borçla bıraktığı belediye'de parasızlık nedeniyle işler yapılamazken, Başkan Seçer, yaklaşık 350 milyon lira borçlanma yetkisi almak için  meclisi iknaya çalışıyor. Ancak Kocamaz dönemini, Kocamaz'ın çok güvendiği iç denetçiler ve Teftiş kurulunca denetlenmesi içinde ısrarında devam ediyor!!!