EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-05-2019 12:46   Güncelleme : 28-05-2019 15:52

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında başka kadrolaşma mı?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında kadrolarla ilgili şikeyetler, gün ışığına çıkıyor. Sonses.tv'ye mektup gönderen, içerdi ki sanatçılar sıkıntıları aynen şu şekilde açıkladılar:

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında başka kadrolaşma mı?

"Mersin Büyükşehir Belediye Konservatuarı MHP Kadrolaşmasının ardından şimdi de MHP Sempatizanı AKP lilere mi verilecek? Macit Özcan'ın Belediye Başkanlığını kaybetmesinin ardından Burhanettin Kocamaz döneminde Büyükşehir Belediye Konservatuarı Ülkücü Kadrolaşmaya açıldı.

Konservatuar Müdüresi Şeyda Güner yapılan baslılarla Emekli edilerek Müzik ve sanatla alakası olmayan Konservatuarın Muhasebecisi İsmail Aydın Bu birime yönetici olarak atandı.

THM Bölümü işinin ehli olmayan akrabalık bağı ve arkadaşlık ilişkilerinin olduğu kadrolarla dolduruldu. Bu birim AY IŞIĞI DÜĞÜN SALONU müzisyeni Zekeriya Yıldız'a verildi.

CHP yönetimi sırasında hızlı CHP li olan Konservatuar müzisyenleri Burhanettin kocamaz döneminde dönüş yaparak herbiri hızlı birer MHP sempatizanına dönüştüler. Bu arkadaşların sosyal medya paylaşımları incelenebilir. Şimdide Aldığımız duyumlara göre bir Düğün Salonu Müzisyeni Konservatuar kadrosuna alınacağına dair duyumlar alınmıştır. . Geçmişte Kent Kültürüne çok büyük katkıları olan ve müzik alanında Şehrimizin lokomotifi olan bu kurum işininin olmayan,Devlet Konservatuarı mezunu olmayan şahısların elinde yok olup gitmiştir. Şimdi soruyoruz; Halen konservatuarda çalışanların müzik eğitimi aldıklarına dair diplomaları var mıdır? Konservatuar mezunu tonlarca genç işsiz gezerken Bu birime ahpap çavuş ilişkisiyle en büyük becerileri düğün salonlarında saz çalmak olan Müzisyenleri mi alacağız.Ya da CHP Yönetiminin kazandığı bir dönemde MHP ve AKP kadrolaşmasına mı tanıklık edeceğiz..."