Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 29-05-2019 23:29   Güncelleme : 30-05-2019 00:31

CHP Mersin’de ‘ÇARIKLI’ siyaseti başlatıldı!

CHP Mersin İl yönetiminin yarattığı siyasi boşluk, karmaşa ve hakimiyet yetersizliği karşısında parti tabanında seslerinde yükselmesine yol açtı.

CHP Mersin’de ‘ÇARIKLI’ siyaseti başlatıldı!

CHP’nin Mersin’de kötü yönetilmesine sessiz kalmayan Eski İl Başkanları da olumsuzluklar karşısında ilçe ilçe dolaşıp parti tabanı ve kadrolar ile buluşuyor.

Eski İl Başkanları Faruk Mehmet Akar, Özcan Yılmaz, Mustafa Uzun ve M. Ali Can, adeta ‘Çarıklı’ siyaseti yaparak partililerine bire bir dokunuyor, umutlandırıyor ve bilgi alışverişinde bulunuyorlar.

‘ÇARIKLI’ Siyasetiyle gündeme oturan eski İl Başkanları gezilerle ilgili şöyle konuştu:

Özcan Yılmaz: “Önceki dönem il başkanlarımız, Faruk Akar, Mustafa Uzun, M. Ali Can’la birlikte dostlarımızla buluşuyoruz. İl, İlçe delegelerimiz, belediye meclis üyelerimiz, partimizi taşıyan, omuzlayan arkadaşlarımızla dertleşiyoruz, kaygılarımızı paylaşıyoruz, umutlarımızı tazeliyoruz. Erdemli’den Anamur’a kadar CHP ‘li belediyesi olmayan, milletvekili bulunmayan, eski İçel diye adlandırdığımız bu ilçelerde, nasıl derlenip toparlanırız, partimizi nasıl ayağa kaldırırız  gibi konuları tartışıyoruz. Partimizin önemli kadroları ile buluşuyoruz. Yarınlar çok ciddi gelişmelere gebe, Bizler mürit değiliz. Partinin öz gücüyüz. Gezilerimizi ve ziyaretlerimizi sürdüreceğiz…”

Faruk Mehmet Akar: “Kadim dostlarımızla, Belediye meclis üyelerimiz ve eski ilce başkan adaylarımızla particilik , ilişkilerimiz ve liyakat üzerine güzel ve faydalı konuşmalar oluyor. Örgütün ocağında yetişenlerin kokusu bir başka oluyor. Emeğin, alın terinin, Atatürk ve cumhuriyet sevdasının harmanında konuşuyorsunuz. Zaman kısa geliyor, su gibi akıyor. Başkanlarımıza, arkadaşlarımıza selam olsun. Tüm dostlarımızla buluşup görüşeceğiz”

‘Çarıklı’ siyasetine destek veren A.Vahap Şehitoğlu da eski İl Başkanlarına seslenerek : “Bu gezilerinizin ardından Mersinin kaderini değiştirecek yeni oluşumlara köprü olursunuz inşallah. Bir umut görünmez ise CHP Mersin de çok kan kaybeder... Omuzunuzdaki yükün ve sorumluluğun büyüklüğünü düşünün. Ve Kervanı büyütün.” dedi.