SİYASET
Giriş Tarihi : 23-04-2017 14:45   Güncelleme : 23-04-2017 15:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletin iradesine saygı duyarak geleceği inşa etmek en önemli adımımız olacaktır. Özellikle 16 Nisan’da millet iradesini ortaya koymuştur" dedi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletin iradesine saygı duyarak geleceği inşa etmek en önemli adımımız olacaktır. Özellikle 16 Nisan’da millet iradesini ortaya koymuştur" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan özel oturumuna katılmak üzere TBMM’ye geldi. Erdoğan’ı TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın törenle karşıladı. Karşılama töreninde AK Parti Grup Başkanvekilleri ve milletvekilleri de hazır bulundu. Meclis Şeref Holü’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde dayanışmaya daha çok ihtiyaçları olduğunu belirterek, "İnanıyorum ki parlamento bu hassasiyet içinde çalışmalarını sürdürecektir. Bütün mesele hissiyatı bir kenara bırakıp, milli egemenlik ışığı altında geleceğe yürümektir. Milletin iradesine saygı duyarak geleceği inşa etmek en önemli adımımız olacaktır. Özellikle 16 Nisan’da millet iradesini ortaya koymuştur. 16 Nisan’da bizim milletimizin ortaya koyduğu irade çok çok farklı. Katılım oranının bu denli yüksek olduğu pek nadirdir. İradesini bu yüksek katılımla ortaya koyan milletimizin özellikle bu yaklaşımını hiçe saymak öyle zannediyorum ki insafsızlık olur. Milletimize teşekkür ediyorum. Milletimin vekilleri önümüzdeki dönemde bu parlamentoda çok daha güçlü olacaktır" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın oturum başkanlığını yaptığı özel oturumun açılmasından sonra AK Parti’li milletvekillerinin alkışları eşliğinde Genel Kurul salonuna girdi. Genel Kurulu selamladıktan sonra yerine oturan Erdoğan, özel oturumu izledi.