SİYASET
Giriş Tarihi : 30-07-2019 07:54   Güncelleme : 30-07-2019 08:59

CHP' İl Başkanı Aktay kafa bulandırıyor

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, parti üyelerinin belediyelerde işe yerleştirmede sessiz kalınması, belediyede ki mevcut kadroları koruma altına alınması karşısında, 'Böyle giderse önümüzdeki seçimde sandıklara adam bulamayacağız' diyerek tepki göstermesi sonrasında, CHP İl Başkanı Adil Aktay, beraberinde 3 bir yerde milletvekillerini de yanına alarak Tarsus örgütünde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya CHP'nin dört belediye başkanı birer temsilci göndererek, ilgi göstermediler. Aktay'ın, İlçe Başkanı Ali İlk'in tepki gösteren açıklamasına yanıt verme yerine, ortalığı idare edici ve arabulucu konuşmaları partilileri tatmin etmedi...

CHP' İl Başkanı Aktay kafa bulandırıyor

Parti üzerindeki etkisini giderek kaybeden, ve tabandan büyük tepkiler alan İl Başkanı Adil Aktay, Tarsus'ta düzenlediği basın toplantısında; '“Devri sabık” ilan etmek, toptancı bir yaklaşımla bizden önceki yönetimlerle uğraşmak, asla ve asla önceliğimiz olmayacaktır.' dedi.

Aktay, geçmiş 5 yılda belediyelerde Atatürktçü ve CHP'li çalışanlarının uğradığı kıyım, haksızlık ve işten çıkartmalara göz yuman şu açıklaması da kafaları bulandırdı:
"Şurası çok iyi bilinmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partili belediyeler, namusuyla çalışan belediye emekçileri üzerinden siyaset yapmamışlardır, yapmayacaklardır. Belediye çalışanları siyasi görüşleri, partileri, kimlikleri veya akrabaları üzerinden asla ayrımcılığa uğramayacaktır. Görevini layıkıyla yerine getiren, ailesinin geçimini sağlamaktan başka derdi olmayan emekçilerin ekmeğiyle kesinlikle ve kesinlikle oynanmayacaktır. Herkesin içi bu konuda rahat olsun.'

Adil Aktay'ın açıklamalarına karşılık, gerek Mersin Büyükşehir Belediyesi gerekse Tarsus Belediyesinde özellikle eski kıyıcı,baskıcı,kavgacı kadroların halen görevde bulunması parti tabanında ve belediye çalışanları arasında tepkilere yolaçıyor.