SİYASET
Giriş Tarihi : 04-08-2019 08:04   Güncelleme : 04-08-2019 08:40

Seçer aklıımızla oynuyor!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, içişleri bakanlığınca, belediyede ki usulsuzlük ve yolsuzluklarla ilgili önceki dönem İyi partili Burhanettin Kocamaz'a yargılama izni vermesine karşın, hala 'Devr-i Sabık yaratmayacağı' inadını sürdürürken; 'Artık, ‘Senin adamın, benim adamım’, imar rantı dönemi bunlar bitti. Tüyü bitmemiş yetim bunun benden hesabını sorar. Bunun bilincindeyim. Öyle yolsuzluk, hayasızlık yok. Herkes herkesi denetlesin, birbirimizi kontrol edeceğiz. Partim beni denetleyecek, ben çalışanımı ve halk beni kontrol edecek” dedi ve kafaları karıştırdı. Siyasi çevreler, 'O zaman eski dönemleri gerçek denetçilerle masaya yatır' tepkisi gösterdi.

Seçer aklıımızla oynuyor!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  içişleri bakanlığınca döneminde yapılan usulsuzlük ve yolsuzluklarla ilgili önceki dönem İyi partili Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a yargılama izni verilmesine karşın, hala 'Devr-i Sabık yaratmayacağı' inadını sürdürürken; CHP İl danışma kurulu toplantısında yaptığı konuşma partililerininde kafasını karıştırdı. Seçer; konuşmasında:

'Artık, ‘Senin adamın, benim adamım’, imar rantı dönemi bunlar bitti. Tüyü bitmemiş yetim bunun benden hesabını sorar. Bunun bilincindeyim. Öyle yolsuzluk, hayasızlık yok. Herkes herkesi denetlesin, birbirimizi kontrol edeceğiz. Partim beni denetleyecek, ben çalışanımı ve halk beni kontrol edecek” dedi..

Siyasi çevreler ise, 'O zaman eski dönemleri,  belediyenin denetçilerine değil dışarıdan gerçek denetçilerle incelettir' tepkisini gösterdier.

Partisinin il Tarsus ve Mezitli danışma kurulu toplantılarına katılan Başkan Seçer, buralarda yaptığı toplantılarda parti tabanına verdiği mesajlarla kafaları bulandırdı. Partililer;' Seçer aklımızla oynuyor' diye yorum yaptılar....

Seçer'in, kendisine umut bağlayan partililerinin hiçde memnun kalmadığı konuşmalarından bazı bölümleri şöyle:

"Herkes aynaya, herkes kendisine baksın. Bizim belediye başkanlarımızın veremeyeceği hesap olmamalı. Vatandaşlar bize Türkiye’nin siyasi gelecek yol haritasını çizin diye oy verdi. Tüm belediye başkanları halk için, şehri için çalışacak. Yandaşlarının destekçilerinin cebini dolduran, sülalesini ihya eden belediye başkanı bizden değildir.

Partililerimizin şikayetlerini biliyorum. Sabır, sebat, istikrar, başarı çok önemlidir. Bize sahip çıksınlar. Her hizmetimizi vatandaşımıza anlatsınlar. Partililerimiz bizim vatandaşlarımızla irtibat kuran can damarlarımız.

Herkes kendine göre partiyi şekillendirmek ister, kendi penceresinden bakar. Kendi bireysel işini gören bir belediye başkanı çok iyi bir belediye başkanıdır. Ama Allah korusun işi görülmemişse ondan daha kötüsü yoktur. Artık bu dönemler bitiyor. Bireysel menfaat değil, kolektif menfaat dönemi başlıyor.

O eski çamlar bardak oldu. Senin adamın, benim adamım, imar rantı dönemi bunlar bitti. Tüyü bitmemiş yetim benden hesap sorar. Bunun bilincindeyim. Öyle yolsuzluk hayasızlık yok. Herkes herkesi denetlesin, birbirimizi kontrol edeceğiz.

Meclisteki engellemeleri görüyorsunuz. Ona rağmen cesurca kararlar alıyoruz. Çok güzel hizmetler yaptık, çok daha iyisini yapacağız. Çalışan belediye başkanı var; yatan değil. Halkını düşünen belediye başkanları var; çalan değil. Aldığımız kararlar dar gelirlinin, kadının, çocuğun, öğrencinin lehine kararlar. Bunu idari ve mali krizlerin yaşandığı bir dönemde yapıyoruz. Hiç merak etmeyin yılbaşından sonra tıkır tıkır işleyen bir belediye olacak. Her şey çok daha güzel olacak. Bize inanmanızı, güvenmenizi istiyorum."