Jeuvenile Kozmetik: Yüzde Oluşan Lekeler ile Baş Etmenin Yolları

Ciltte, vücutta veya yüzde oluşan lekeler en çok rastlanan problemlerden biridir. Bu lekelerin oluşumu genelde güneş ışınlarına maruz kalma, yaşlanma ya da genetik sebeplerdir.

Jeuvenile Kozmetik: Yüzde Oluşan Lekeler ile Baş Etmenin Yolları
Jeuvenile Kozmetik: Yüzde Oluşan Lekeler ile Baş Etmenin Yolları Haber Merkezi
Bu içerik 985 kez okundu.

Bunun dışında hamilelik, stres ve vitamin eksikliklerinden dolayı da ciltte ve yüzde lekeler oluşabilir. Bu oluşan lekeler aslında çoğu kez zararsızdır ancak estetik açıdan beğenilmezler. Cilde uygun nemlendirici cilt bakım setlerini kullanmadan çıkmak melanini arttırdığından leke oluşumları başlar. 

Yüzdeki Lekeler Neden Oluşur?

Yüzde renk oluşumu cilt rengindeki bozukluklardan, yaş almaktan, melanin birikmesinin artmasından kaynaklıdır. En sebep olan ise güneş ışınlarıdır. Hamilelik, tiroid hastalıkları, hormon tedavileri, kozmetikler, doğum kontrol ilaçları diğer önemli sebeplerdir. Leke tedavisinin başlıca tedavisi ise güneşten korunmaktır. Aynı zamanda kullanılan kozmetik ürünlere de dikkat edilmelidir.

Lekeler Nasıl Geçer

Lekelerden kurtulmanın pek çok çözüm yolu vardır. Kimyasal anlamda peelingler yardımcı olabilir. Lazer yöntemi en etkili yollardan biridir. Mezoterapi yönteminde de deri altına yollanan vitaminler cilt altından hücreler yenilenmesi sağlanır. Cildin altına verilen leke çıkarıcılar lekelerin giderilmesinde etki gösterir. Bakım kremleri mutlaka el altında olmalıdır. Jeuvenile leke karşıtı cilt bakım seti ile istenmeyen lekelerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Güneşe Çıkarken Önlem

Cilt lekelerinin oluşmaması için güneş ışığı ile direkt yakınlaşmaya girilmemelidir. Güneş koruyucu kremler bu noktada kurtarıcıdır. Koruma faktörü yüksek olan kaliteli kremlerden seçilmesi ile bronzlaşıyorum derken leke oluşumlarına gel demenin bir faydası yoktur. Zira sonrasında lekelerin kalıcılığı ile uğraşılır.

Leke Tedavilerinde Sonuç Alınabilir mi

Cilt tipleri ve uygulanan yöntemlere göre alınan sonuçlar da değişkenlik gösterir. Bu oran aslında hayli yüksektir. %80'lere varan başarı oranı vardır. Yüzeysel yerleşmiş olan lekeler tedavi sonrasında tamamen temizlenmiş olur. 

Cilt lekelerinde kozmetik dünyasının teknolojik açılarından olan lazer, peeling, PRP, mezoterapi gibi seçeneklerde iyi yöntemler arasındadır. Lekelerin içeriğine ve fazlalığına göre, cilt rengine göre uygun seanslarla gerekli tedavi uygulanabilir. Sonrasında taze bir cilt elde edilir. Cilt tiplerine göre temizlik önerileri vardır. Karma-kuru ve yağlı cilt olmak üzere çeşitlidir. Her cilt tipine uygun olmak üzere cilt bakım ürünleri vardır. Leke tedavilerinde tedavi aşamaları lekenin ciltte hangi seviyede olduğuna bağlıdır. Yüzeysel lekeler olarak adlandırılan çiller, yaşlılık lekeleri ya da güneş lekeleri genellikle 1 ya da 2 seansta tedavi edilerek sonuç alınır. Ancak derine nüfuz etmiş olanlar vardır ki; bunlar genelde 3-4 seansı bulur. Leke tedavileri sonrasında hastanın dikkat etmesi gerekir. Leke tedavi edilse de tekrar aynı bölgede gelişebilmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur

Genellikle kadınlarda ortaya çıkan cilt lekeleri en çok güneşe korunmasız çıkmak nedeni ile oluşmaktadır. Cildin yaşlanması da ikinci önemli sebeptir. Lekeler bilinçsizce kullanılan krem ve ilaçlar da bazen tetiklenip istenmeyen hallere sürüklenmeye neden olmaktadır. Kadın dünyasında cilt bakımı artı bir özene gereksinim duyar. Cildin beslenmesi için vitamin katkısı, kullanılan kremlerde antioksidan özellik bulunması önemli bir detaydır. 

Onarıcı Cilt Bakım Ürünleri

Cilt bakım kiti adı altında cildin hasarlarını onarıcı, engelleyici, besleyici ürünlerin kullanılması da gerekli olan kişisel bakımlar arasındadır. https://www.jeuvenile.com sitesinden ayrıntılı bilgi alıp, cildinize en uygun ürünün hizmetini alabilme imkanına sahipsiniz. Siteye bir göz gezdirdiğiniz andan itibaren ihtiyacınız olan ürün hakkında en detaylısından bilgiler karşınızda olacaktır. Bir firmaya güvenebilmek için kozmetik sektöründe o firmanın ürünlerinin lider olması gereklidir. Uzman ekibi en kaliteli ürünleri müşterilerine sunmanın farklılığını taşımaktadır. Misyonları her zaman kaliteli ve en uygun fiyata müşterilerine ulaşmaktır.