SİYASET
Giriş Tarihi : 19-09-2019 09:13   Güncelleme : 19-09-2019 10:50

CHP Mersin İl örgütününden ŞEHİTOĞLU'na hileli disiplin operasyonu!

Sonses.tv imtiyaz sahibi A. Vahap Şehitoğlu, yerel seçim sonrasında işbaşına gelen Seçer ve yönetiminin geçmiş dönem yolsuzluklarının üzerine gitmemesi, 5 yıl kıyıma uğrayan eski belediye çalışanlarının mağduriyetlerinin sürmesi karşısında yaptığı haberler yüzünden il disiplin kuruluna verildi.

CHP Mersin İl örgütününden ŞEHİTOĞLU'na hileli disiplin operasyonu!

Sonses.tv imtiyaz sahibi A. Vahap Şehitoğlu, yerel seçim sonrasında işbaşına gelen Seçer ve yönetiminin geçmiş dönem yolsuzluklarının üzerine gitmemesi,   5  yıl kıyıma uğrayan  eski belediye çalışanlarının mağduriyetlerinin sürmesi karşısında yaptığı haberler yüzünden il disiplin kuruluna verildi. 

Şehitoğlu, aleyhinde  CHP il yönetiminin  şeytani bir  planla  disiplin kurulunu harekete geçirmesine anında e-devlet sistemi yargıtay sayfasında partisinden istifa ederek oyunları bozdu. 

Şehitoğlu, kamuoyuna duyurduğu açıklamasında;

“Basiretsiz ve çıkarları uğruna partisini ve partililerini  harcayan yönetim anlayışının hakim olduğu CHP Mersin örgütü, üyeliğimden istifa ettiğimin kamuoyuna  saygıyla duyurumdur.” Dedi.

Şehitoğlu’nun açıklaması aynen şöyle:

‘CHP Mersin İl Disiplin Kurulu Başkanlığının 29 Ağustos 2019’da hakkımda hazırladığı Benim hiç görmediğim TEDBİR Kararlı Dosyanın aynı gün 2019/33 sayısı ile Disipline Tedbir Kararı çıkararak tarafıma 4 Eylül 2019’da Disiplin Kurulu Başkanı Semra Kabasakal imzasıyla yazılmış, 18 Eylül 2019’da elime geçmiştir. 

Tarafıma 18 Eylül 2019’da tebliğ edilen direk il disiplin kurulunun gönderdiği dilekçede hiçbir maddenin açılımı yazılmamış veya dosya denilen hiçbir gerekçe ek olarak gönderilmemiştir.

Ben Vahap ŞEHİTOĞLU’nu CHP Tüzüğünün PARTİ SUÇLARI Bölümünün, Madde- 68’de belirtilen (1) Kesin çıkarma cezası gerektiren parti suçlarının; b-maddesi) Partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak, d-maddesi) Partinin temel ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak ve e-maddesi) Parti adaylarına karşı ya da başka parti adaylarından yana açık ya da gizli çalışmak, SUÇLAMASIYLA;

Ayrıca TÜZÜĞÜN TEDBİR Bölümüne şartlı tutarak, Madde – 64’ün 2’nci bendinde) “Tedbir niteliğinde görevden uzaklaştırılanlar, tedbirin kaldırılması isteği ile görevli disiplin kuruluna tebliğ tarihinden itibaren üç gün içinde başvurabilir. Bu istek yedi gün içinde karara bağlanır”. Gerekçesi ile disipline vermişlerdir.

Gönderilen tebliğde sadece madde sayıları belirtilmiş, burada yaptığım açılım bile yazılmamıştır. Gerekçelerin hiçbir belgesi belge ile tarafıma bildirilmemiştir. Gönderilen tebliğde “TEDBİR’in üç gün içinde kaldırılması hakkınız saklıdır” yazmaktadır. Bunun asıl adı İTİRAZ olduğu halde, açıkça yazılmamıştır.

Tüm Bu Anlattıklarıma ve CHP Uğruna Yaşadıklarıma İstinaden;

1-PARTİ SUÇUNU BEN İŞLEMİYORUM, İl Disiplin Kararına Kesinlikle İTİRAZ EDİYORUM!

2-Ben ve birçok Parti Üyesi Olan Basın Mensubu Arkadaşlarım; tüm Türkiye’nin izlediği ve devam eden mahkemelerde adı bir çok  olaya bulaşmış Burhanettin Kocamaz’la davalık konularımız bulunurken, ne disiplin kurulu, ne il başkanlığı, ne CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Vahap Seçer, ne de CHP Üyesi olan hiç HUKUKÇU; Kocamaz’la hukuk mücadelesi vermemiş, BENİM KADAR PARTİLİ OLMAMIŞLARDIR! Geçmişleri de CHP’li demeye bin şahit bile YETMEZ!

3-CHP’nin Mersin genelinde, çoğu zaman Ülke ile Çukurova Geneli siyaseti ve Mersin’in 13 İlçesinin parti siyasetini Gazeteciliğimle ve SONSESTV Haber Sitemde partime karşılıksız BASIN Desteği verirken, yukarıda saydığım parti birimlerinin hiç biri böyle particilik yapmamıştır. Sosyal medya sayfamda yaptığım tüm güzelliklere teşekkür edemeyenler, şimdi KOCAMAZ’I AKLAYANI, KOCAMAZ EKİBİNİ belediyede koruyanları destekleyerek, Türkiye Cumhuriyeti Devletimi kuran Benim bedellerle savunduğum partimin üzerinden, YOLSUZLUĞU koruyanı korumak amaçlı ihraç etmek için “kesin partiden çıkarma maddesiyle” Beni disipline gönderiyorlarsa; BUNU YAPANLARI YÜKSEK DİSİPLİN KURULUNUN DİSİPLİNLE İHRAÇ ETMESİ GEREKTİĞİNDEN İTİRAZ EDİYORUM!

4-Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Vahap Seçer; seçimden önce “tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmem, yolsuzlukların karşısında olacağız” diyordu. Seçildikten sonra defalarca haber yaptığım halde, hala yolsuzluk yapan birimlere Bakanlık Müfettişi çağırmadı. Halkımızı Kocamaz’ı kayırmak, aklamak ve korumak için kandırıyor. Yolsuzluğa karşıysa kendisi dilekçe verecek ve Sayıştayı harekete geçirecek, seçimden önce yolsuzluklara vurup, seçimden sonra “Sayıştaya dilekçe vermek lazım” diyorsa kendisi verecek.

Vahap Seçer’in yapması gerekeni; Ben yıllardır hangi parti olursa olsun yolsuzluk yapana yapıyorum. O nedenle BENİM DEĞİL, Vahap SEÇER’in disipline verilmesi gerektiğinden itiraz ediyorum!

5-Büyükşehir Belediyesinde  hala Kocamaz yandaşları korunmakta ve Kocamaz karşıtları işten çıkarılmaktadır. Buna resmen birlikte hareket ediyorlar denir. 5 senede Mersin’i yüklü borçla soyanı ve soyguncu ekibini korumak denir. Ben yolsuzlukların ortaya çıkması için mücadele ederken, Ne İl Başkanı, yöneticiler, milletvekilleri  ve Vahap Seçer yolsuzluk yapana, “arkadaşım, dostum” demekten geri kalmıyor, Basın Mensuplarını yanlış tutumuyla, konuşmalarıyla adeta tetikliyorlar.

6-Vahap Seçer seçimi kendisi kazanmış gibi, “Ben bu seçimi ailemle, yakın arkadaşlarımla kazandım” diyerek partiliyi, bizleri, emekçileri yok sayarak Basına açık konuşup herkesi kendinden uzak durması için tetikliyor.

7-Yaptığım binlerce parti ve adaylarımızın haberlerine bir gün teşekkür etmeyip, kendisine görevini hatırlatınca; görevini yapmayan, yetmezmiş gibi “kalemini satan gazeteciler” suçlamasında bulunan Vahap Seçer görevini yapsaydı, söylediğiyle, vaatleriyle, yaptıkları bir olsaydı; bu gün bunlar yaşanmazdı. Görevini ve partiye liyakatini yerine getirmediği halde Vahap Seçer’e uyarı yapılacağına; partinin Basında sesi olan Bizlere direk ihraç kararıyla disiplin uygulanıyor.

8-Eğer, Vahap Seçer hem “Belediyeyi Trilyonların üzerinde borçla devir aldım” deyip, hem de Mersin’i borç batağında bırakan Kocamaz’a ve Ekibine eleştiri yaparak neden yolsuzluklar araştırılmıyor diye yazdığım UYARI YAZILARIM disipline veriliyorsa; Genel Merkezin ÇELİŞKİLİ İL YÖNETİMİNE EL ATMASI GEREKİR! Vahap Seçer’in bu yanlış tutumunu destekleyen herkes parti suçu işlemektedir.

9-Vahap Seçer ve İl başkanı, Bizleri susturacağını zannedenlerin, unuttuğu bir gerçek var; bizi KOCAMAZ susturamamış, bunlar mı susturacak!

10-CHP Mersin İl Başkanı Adil AKTAY; İlçe Başkanlarıyla anlaşarak İl Başkanı seçildi. Partiye ilkelerine ters olan en önemli anlaşması Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar’a PM Üyeliği sözüydü. Ama sözünde durmadı, herkesin eleştirdiği ve genel merkezde Ankara’nın diline düşen bir vaziyette başkasını PM Üye listesine girdirdi. Silifke’de uzlaşmanın önünü kapattı ve CHP Silifke’yi kaybetti! Adil Aktay Ankara’da bulunup akrabasının adaylığı için uğraştı. Gülnar’da seçim stratejisini belirleyemeyip kendi şahsi planlarını hayata geçirmek için uğraşırken, İYİ Parti ile ittifak yapmamız gereken Gülnar’da ittifak yapılmadı, rapor bildirmedi ve CHP Gülnar’ı kaybetti! İl Başkanı ve Vahap Seçer’in emriyle mi Beni disipline veriyorsunuz!?

Ben partime oy kazandırırken, HAK-HUKUK-ADALET için mahkemelerde milyarlarca maddi zarara uğrarken; BEN Mİ GERÇEK PARTİLİYİM! Yoksa siyasetle zengin olan ve partime ilçelerde seçim kaybettiren Adil AKTAY ve Vahap SEÇER Mİ?

Yukarıda anlattığım gerekçelerimle ve daha yüzlerce PARTİ SUÇU İŞLENEN buraya yazamadığım gerekçelerle, kendimi ve mücadelemi Beni disipline veren ve verdirenlerle ASLA KIYASLANAMAYACAĞINI BİLDİĞİM İÇİN; üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partimden; suç işleyenlere yazdığımız halde hiçbir uyarı ve disiplin uygulanmayıp, Bizlere HAKSIZCA uygulandığı için Disipline verilmeme yazdığım gerekçelerle İTİRAZ EDEREK, PARTİMDEN İSTİFA EDİYORUM.”

ATATÜRKÇÜ ve CUMHURİYETÇİ ÇİZGİDE, toplumsal tüm doğru haberleri gündeme getirmeye devam edeceğim. Zira Bize bu değeri kazandıran ve Bana mesleğimi veren, Beni disipline veren zihniyet değildir!

Partiden istifam e-devlet aracılığı ile Yargıtay  daire başkanlığınca onaylanarak işleme  girmiştir.