SİYASET
Giriş Tarihi : 21-09-2019 07:47   Güncelleme : 26-09-2019 17:37

Mersin Büyükşehir Belediyesinde faşizmin ayak sesleri!

Gazeteci Yazar Soner Yalçın’ın kaleme aldığı ve büyük ses getirdiği ‘Gizli Seçilmişler’ kitabında GDO’lu ürünlerin Türkiye’ye girmesinde milletvekilliği döneminde rol alan Vahap Seçer’in, çalışan eski işçilere karşı faşizanca tutumuna karşılık, Belediye, Meski ve Belediye şirketlerine çok sayıda emekli ve yakınını işe aldığı ve kendinden olmayanlara çifte standart uyguladığı ileri sürüldü.

Mersin Büyükşehir Belediyesinde faşizmin ayak sesleri!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP’lilere yakışmayan yöneticilik anlayışına bu kez de eski kadrolu işçileri  mobing uygulayarak emekli etmek istemesini ekledi.

Sonses.tv haber merkezi aranarak, Mersin Büyükşehir Belediyesinde kadrolu 800 işçinin emekliye ayrılması için anti demokratik uygulama başlatıldığı öne sürüldü.

İnsan Kaynakları Daire Başkanlığından telefonla arananan işçiler, Başkan Seçer’in danışmanı Adana Barosu genel sekreteri Av. Semih Gökayaz’ın emekli olmaları için kendileriyle görüşmek istediği bilgisi iletildi.

50’şer kişilik gruplar halinde bugün Taş binada Personel daire başkanlığına çağrılan işçiler arasında Kocamaz döneminde mobing davaları açan, baskılar yüzünden intihar  girişiminde bulunan bazı personellerinde bulunduğu öğrenildi.

Gazeteci Yazar Soner Yalçın’ın kaleme aldığı ve büyük ses getirdiği ‘Gizli Seçilmişler’ kitabında GDO’lu ürenlerin Türkiye’ye girmesinde rol alan Seçer’in, çalışan işçilere karşı faşizanca tutumuna karşılık, Belediye, Meski ve Belediye şirketlerine çok sayıda emeklileri işe aldığı ve kendinden olmayanlara çifte standart uyguladığı ileri sürüldü.