SİYASET
Giriş Tarihi : 25-09-2019 17:51   Güncelleme : 25-09-2019 17:51

Seçer'in sağ kolu koptu!

Mersin'in en sevilen doktorları arasında anılan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Necdet T Tamamoğulları daire başkanlığından istifa etti. Tamamoğlunun istifası siyasi kulislerde, Başkan Seçer'in sağ kolu koptu şeklinde yorumlandı.

Seçer'in sağ kolu koptu!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildiğinden bu yana CHP tabanına ve Belediye eski personeline karşı davranış ve tutumlarıyla 'kötü yöneten başkan' yorumlarıyla anılan Vahap  Seçer'in geleceği, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Necdet Tamamoğlu'nun istifasıyla yeni boyut kazandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinde Kocamaz döneminde kendi ağzı ile usulsuz ödeme ve harcamaların yapıldığını belirtmesine rağmen hiçbir girişimi bulunmayan ve 'devri  sabık yaratmayacağım' diyerek ayak direten Seçer,  Kocamaz kadrolarında ısrarı CHP'de  ve  Belediyenin eski kadrolarında büyük huzursuzluk yaratmıştı.

Partililği ve kişiliği ile Mersin'de sevilip sayılın Dr. Necdet Tamamoğlu'nun dün görevinden istifa ettiği Mersin Kamuoyunda bomba' gibi patladı.

Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi  üst yönetiminde özellikle halkın istemediği kişileri görevlendirmesi ve yakınlarıyla belediyeyi yönetmek istemesi daha 6 aylık başkanlığı  döneminde 'başarız kötü yönetici' bir belediye başkanı  profili çizmesiyle anılmaya başlandı.

Dr. Tamamoğlu'nun bulunduğu daire başkanlığında akçeli işlerin büyüklüğü dikkat çekerken, herkesin namuslu bir doktor olarak nitelendirdiği Tamamoğlu'nun görevinden istifa etmesi çok manidar bulundu.

Vahap Seçer'in CHP'li olmasından öte, Kocamazcı gözükmesi de Mersin'de kızgınlıkla karşılınıyor.

Seçer'in, gerçek demokratların partiden ve belediyeden uzaklaşmasında da etkin rol alması endişe ile karşılanıyor...