GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2019 07:34   Güncelleme : 09-10-2019 16:49

SEÇER’Cİ TROLLERE iş kıyağı!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Vahap Seçer ile üst düzey yönetim kadroları aleyhinde çıkan ve sosyal medyada paylaşılan haberlere ve haberi yapanlara çamur atan troller, mükafatlandırılan belediye çalışanı çıktı!

SEÇER’Cİ TROLLERE iş kıyağı!

Mersin Büyükşehir Belediye   Başkanı CHP’li Vahap Seçer ve üst düzey yönetim kadroları aleyhinde çıkan ve sosyal medyada paylaşılan haberlere ve haberi yapanlara çamur atan troller, Seçer ve genel sekreter yardımcıları tarafından mükafatlandırılan belediye çalışanı çıktı!

Karacadağlı, Karacadağlı rumuzu ile FACEBOOK sayfası   bulunan ve Belediye Başkanı Seçer ile , eski polis, genel sekreter yardımcısı Olcay Tok aleyhine sosyal medyada paylaşılan haberlere ve haberi yapan kişilere fütursuzca saldıran ve hakaret içeren yazılar yazan Kadir Karacadağlı adlı kişinin Belediye şirketinde çalışan işçi olduğu ortaya çıktı.

GÖZE GİRMEK İÇİN sosyal medyada yaptığı karşı saldırıları, Seçer ve sekreter yardımcıları tarafından adeta mükafatlandırılarak, yol   bakım ve onarım işçiliğinden alınıp, Ulaştırma Daire Başkanlığı emrine verildiği belgeyle belirlendi.

Şirket işçisi Karacadağlı’nın bu iş değişikliği belgesini ortaya çıkartan Sonses.tv, Karacadağlı gibi sosyal medyada hesapları bulunan SEÇER’ci birçok  trolün, belediye ve Seçer ilişkilerini de araştıracak.

Troll nedir, kime denir ?

Troll nedir, internet ortamında nerelerde olur, nereden çıktı bu trolleme isteği ?     
  •  
  •  
  •  
    Yayınlanma tarihi: 10 Mart 2016 Perşembe, 15:56  

İnternet dünyası insan yaşamına bir çok gelişmeyle beraber, bir çok kavram ve alışkanlığı da kazandırdı. İnternet dünyasının gözde hareketi trollemek faaliyeti nedir, trolleyen insanlar yani troller kimdir kısaca göz atalım:
Öncelikli olarak trollemek, ciddi veya ciddi olunması gereken konu,ortam veya platformlarda olayı tamamen ciddiyetsiz veya alaycı bir tavırla şakalaşmak mantığı olarak düşünülebilir. Ancak, burada kırıcı noktaları kullanmamak ve troll olucam derken hassasiyetsiz davranmak konumuz değil.
Trollemek nedir, ne değildir anladığımıza göre bir de nereden çıktı bu troller ona bakalım:

[Haber görseli]
Troller, aslında ülkemizde yeni olmasına rağmen Dünya’nın her yerinde bulunuyorlardı. İnternet tabirinde bir troll, isteği dışında veya isteyerek saçma hareketler ile insanları güldüren internet botları olarak kullanılıyordu. Daha sonrasında istemsiz olarak gülünç hareketler yapan hayvanlara denilmeye başlandı. Olayın son tıkı da insanlara sıçradı.
Yani bu tarz hareketleri sergileyen insanlarada troll denmeye başlanmasıyla akımın etkileri ülkemizi de etkisi altına aldı.Öyleyse bir de trollerin nerelerde olduğunu inceleyelim:
Onlar her yerdeler! Sokakta, okulda, cafede, sosyal medyada, hatta buradalar! Doğal yaşam ortamında bir troll nedir, ne ile beslenir hemen listeleyelim!
Yetişkin bir troll günlük olarak yaklaşık 35 post atar: Bunlardan hemen hemen hepsi alaycı ifadeler barındırır. Ayrıca bazıları da çok şaşkındır!
Daimi olarak insanları kötü etkiler: Neredeyse bütün içerik üreticilerine salça olur! – “Olmamış bu, zaten hep translate ediyorsunuz.” ya da ” Benim bir yeğen var, sizden iyi yazıyor. Valla bak 5 yaşında.” der.
Online oyunlarda tüm takımı egale eder: ” Ben size demedim mi ejdere gelin, bak aldılar adamlar işte.” deyip bütün takımın moralini bozar. Oyun sonunda da ” bot lane report : ) ” ifadesiyle ortalığı birbirine karıştırırlar.