EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-10-2019 12:33

Açıköğretim kayıt yenileme işlemleri başladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin, 2019-2020 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 7 Ekim tarihinde başladığı, kayıt yenileme işlemlerinin 18 Ekim Cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi..

Açıköğretim kayıt yenileme işlemleri başladı
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin, 2019-2020 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 7 Ekim tarihinde başladığı, kayıt yenileme işlemlerinin 18 Ekim Cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi.
Kurumdan yapılan açıklamaya göre, kayıt yenileme işlemleri, ’Ders seçimi (ekle-sil) işlemi’ ve ’kayıt yenileme bedelinin ödenmesi’ adımlarının ardından tamamlanacak. Kayıt yeniletecek öğrenciler, ders seçim işlemlerini ’http://aof.anadolu.edu.tr’ adresindeki, ’kayıt otomasyonu’ bağlantısı, ’kayıt yenileme’ linkinden yapabilecek. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapabilecek. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün olmayacak.
Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacağı için öğrencilerin öncelikli olarak ders seçimi işlemlerini tamamlayarak ödeme bilgilerini oluşturmaları gerekiyor. Ödeme bilgileri, ders seçimi sayfasında ve bu işlem sonucu dökümü alınan ’Kayıt yenileme bilgi dökümü’ sayfasında yer alacak.
Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler, 2019-2020 öğretim yılı güz dönemi, ’dönem öğretim gideri, dönem öğrenim ücreti ve dönem öğrenci katkı payı’ ödemesini, 18 Ekim Cuma gününe kadar, kredi kartı/banka kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden mobil bankacılık veya internet bankacılığından gerçekleştirilebilecek. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 18 Ekim 2019 tarihinde internet, ATM ve mobil bankacılık üzerinden 23:30’a kadar ödeme yapılabilecek. Ancak kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacak. Bu nedenle kredi kartıyla ödeme yapmayı planlayan öğrencilerin, bu işlemi son güne bırakamaması gerekiyor.
Öğrencilerin ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 öğretim yılı güz dönemi dönem öğretim gideri, dönem öğrenim ücreti ve dönem öğrenci katkı payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 öğretim yılı güz dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmeyecek.
Kayıt yenileme işlemini yapan öğrencilerin ’http://aof.anadolu.edu.tr’ adresi öğrenci otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini, kayıt yenileme
tarihleri içinde kontrol etmeleri gerekiyor. Kayıt yenileme işlemlerinde yardımcı olması için hazırlanan ’kayıt yenileme kılavuzu’ ile öğrenimleri süresince yararlanacakları öğrenci kılavuzuna ’http://www.anadolu.edu.tr’ adresindeki ’açıköğretim’, ’kılavuzlar’ linkinden ulaşılabilecek.
18 Ekim 2019 tarihinden sonra kayıt yenileme yapılmayacak ve mazeret kabul edilmeyecek.