SİYASET
Giriş Tarihi : 10-10-2019 08:55   Güncelleme : 10-10-2019 09:34

Aktay-Seçer bu ayıp size yetiyor mu?

CHP Mersin İl Başkanı örgütçü Adil AKTAY ve Devrimci geçinen Vahap SEÇER; 1970’lerin Efsane CHP Gençliğinin, Mersin'de etkinliğini iptal ettirdi!

Aktay-Seçer bu ayıp size yetiyor mu?

Her fırsatta ben örgütün tabanından geldim bu işi biliyorum diye övünen CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, ile Devrimciliği ben çok iyi bilirim diyen Vahap Seçer, olumsuzluklarına; 1970'in Efsane CHP Gençliğinin Mersin'de ki etkinliğini iptal ettirerek bir yenisini daha eklediler.

12 Ekim Cumartesi günü yapalacak olan ve Tüm Türkiye'de ki Efsane Gençliğinin, Mersin'de yeni nesil CHP'lilerle buluşması etkinliği 'ağırlama' masrafları gerekçe gösterilerek iptal ettirildi.

Etkinliğin iptal ettirilmesi CHP tabanında tepkiyle karşılandı. Seçer ve Aktay'a tepki gösteren CHP'liler, "CHP’nin geçmişine, değerlerine, bedel ödeyen insanlarına destek verilmedi! Bunun açıklamasını yapacak bir babayiğit varsa çıksın konuşsun!

Bunlar CHP’Yİ DAĞITMAYA, BİTİRMEYE GELDİLER! 

Kendi emekçisine sahip çıkmayan, dışlayan, yok sayan bir anlayışı hala koruyan, aklayan, savunan CHP’lileri AKLI SELİM OLMAYA davet ediyoruz." diyerek tepkilerini dile getirdiler.

EFSANE GENÇLİK'E YAPILAN AYIP

1970’lerde ve 1980 Askeri Darbesinin Bedelini Ödeyen Dönemin CHP Gençliğine; EFSANE GENÇLİK denir. En önemli özellikleri parti içinde Bülent ECEVİT’e bile kafa tutup gençliğin haklarını korumalarıydı. Zira Bülent Ecevit genel merkeze kadar görevlendirme sürecinde, gençliğin kongrelerdeki oy kullanma haklarını en aza indirmeye, hatta bazı seçimlerde parti içinde oy kullanma haklarını bile gençlikten almaya çalıştı.  Efsane Gençlik böyle bir demokrasiye aykırı ayara izin vermedi. Direndi ve hakkını söke söke aldı. 

KİMDİ BUNLAR

Tüm Türkiye’deki CHP Efsane Gençliği; 12 EKİM 2019’da Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde bir araya gelerek, şimdiki gençlikle buluşacak, nitelikli bir program hazırladılar. Mersin’in yeniden kazanılmasıyla Mersin’de buluşmayı aynı zamanda CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Mersin’den seçildiği için önem verdiler. Mersin’de ULU ÇINARLARIN GENÇ FİLİZLERLE buluşmasında konuşmacı olarak gelecek isimler; Süleyman GENÇ, Murat KARAYALÇIN, Altan ÖYMEN ve Hikmet ÇETİN’di.

Etkinlik 1 ay önce Mersin’de ve tüm yurtta sosyal medya üzerinden duyurulmuştu.

ETKİNLİĞİN UCUZ KAHRAMANLARI BİLE OLAMADILAR 

CHP Mersin İl Başkanı önce tüm yurttan gelecek Efsane Gençliği ağırlayıp, masrafları karşılayacağını açıkladı. Hazırlıklar yapıldı. Sonra sadece bir tek kişinin masrafını karşılayacağını söyledi. Vahap Seçer bunun üzerine önce kabul edip, sonra destek vermedi. Ne bir afiş, ne billbordlarda reklam yaptırmadı.

Ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR gereğini yaparım dedi. Zeydan Başkanın desteğini duyan Mersin Büyükşehir Başkanı devreye girince Zeydan Başkan; “Mersin CHP’de iken benim destek vermem ayıp olur” dedi.

Ancak tüm söz vermelere karşın Aktay ve  Seçer sözlerinde durmadı...