GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-10-2019 05:36   Güncelleme : 23-10-2019 06:34

MS Hastası Burçin MESKİ' de işini geri istiyor!

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğünde MS hastası genç kız, performans düşüklüğü nedeniyle işten çıkartıldı

MS Hastası Burçin MESKİ' de işini geri istiyor!

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğünde MS hastası genç kız, performans düşüklüğü nedeniyle işten çıkartıldı.

Zamanın MHP’lisi Bugünün İYİ Partilisi Burhanettin Kocamaz döneminde işe giren ancak gördüğü mobbingler yüzünden hastalığı artan, iki üniversite mezunu Almanca ve İngilizce bilen MS hastası Burçin Ünlü, CHP’li Başkan Vahap Seçer döneminde ‘Performans düşüklüğü’ gerekçesiyle işine son verildi.

“Meski’ye girdiğimden beri başıma gelmeyen kalmadı!’ diyen Burçin Ünlü, emekli olmasına dört yıl kala işten çıkartılmasına bakın ne dedi:

“14 yıldır birlikteyiz MS’le! Malulen emekli olmak istemediğim için çalıştım. Meski’de çeşitli kademelerde  görevlendirildim. 3 yıl Arpaçbahşiş’ten Mersin’e gidip geldim. İki üniversite bitirdiğim halde engelliyim diye bana lise mezunu muamelesi yaptılar. Merkezde 185’de çalıştım. Bu yeni dönemde ise performansım düşük diye önce savunmam istendi. MS hastası olduğum halde, savunmam göz ardı edildi. Ve Meski Personel A.Ş Disiplin Kurulu Kararı ile  4 Eylül 2019 tarihinde 4857 sayılı iş kanununun 18-19 maddeleri gereği tazminatsız olarak iş aktimin feshedildiği tarafıma yazılı olarak bildirildi. Malulen değil normal engelli olarak emekli olmama 4 yıl kalmıştı. Şimdi mağduriyetimin giderilmesi ve işime dönmek için hakkımı arıyorum. Dava açması için Avukat tuttum…”

İşten çıkartıldıktan sonra atak geçirip hastanelere düşen MS hastası Burçin Ünlü, kendisinden ‘limon satınca vereceğim’ diyerek 10 bin lira ödünç para alan ve hala vermeyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun da akrabası olduğunu öne sürdüğü, asker kökenli Erdemli Meski Kaçak şefine de hakkını haram ettiğini sözlerine ekledi.