GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2019 12:58

Cumhuriyet için yürüdüler

Sivas’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sivas Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübü (SİVDAK) tarafından “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenlendi..

Cumhuriyet için yürüdüler
Sivas’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sivas Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübü (SİVDAK) tarafından “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenlendi.
Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliği ile yapılan yürüyüşe Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü, kurum müdürleri, spor il temsilciler, dağcılar ve çok sayıda sporcu katıldı. Polis Meslek Eğitim Merkezi önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişi, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları atarak marşlar söyledi. Kardeşler Tepesi’nde sona eren yürüyüşte saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.
Sivas Valisi Salih Ayhan, yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in önemine dikkat çekerek, “Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yıl dönümü münasebetiyle bir etkinlik planladık. Bunun için emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Hem sosyal hem de sportif bir faaliyet. Güzel bir birliktelik oldu. Sivasımızın müreffeh bir il, ülkemizin güçlü bir devlet olması için çok çalışacağız. Başka mecburiyetimiz yoktur. Bu sembolik bir program olsa da tüm gençlik haykıracak. Ruhen doyacağız, bedenen güçlü olacağız. Aklen de hür olacağız. Bu coğrafyaya hizmet etmek çok şerefli. Hem ülkemiz için, hem bayrağımız için hem de vatanımız için hizmet edeceğiz” dedi.
Program toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.