ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 10-05-2017 13:48

FETÖ’den gözaltına alınan eski AK Partili vekil tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun tutuklandı. Uzun, adliye çıkışı kelepçeli ellerini havaya kaldırarak poz verirken, eşi de basın mensuplarının görüntü almaması için bir süre kocasının önünde yürüdü..

FETÖ’den gözaltına alınan eski AK Partili vekil tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun tutuklandı. Uzun, adliye çıkışı kelepçeli ellerini havaya kaldırarak poz verirken, eşi de basın mensuplarının görüntü almaması için bir süre kocasının önünde yürüdü.
Cumhuriyet Başsavcılığınca, 15 Temmuz darbe girişimi ile anayasal düzeni değiştirmek isteyen FETÖ’ye üye olan şahıslara yönelik yapılan soruşturma kapsamında, 8 Mayıs’ta gözaltına alınan 24. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından mahkemeye çıkarılan Uzun, tutuklandı.
Uzun, adliye çıkışında kelepçeli ellerini havaya kaldırarak basın mensuplarına poz verdi. Öte yandan Uzun’un eşi basın mensuplarının görüntü almaması için bir süre kocasının önünde yürüdü.