SPOR
Giriş Tarihi : 11-12-2019 13:08   Güncelleme : 17-12-2019 07:11

Bülent Uygun Maç Sonu Gelecek Hedefini Açıkladı

Kayserispor teknik direktörü Bülent Uygun, maçın ardından soruları yanıtladı.

Bülent Uygun Maç Sonu Gelecek Hedefini Açıkladı

Haftanın kapanış maçında Beşiktaş karşısında mağlup olan Kayserispor iyi bir oyun sergileyemedi. Ligdeki konumları gereği çok konuşulan takım ve teknik heyeti suskunluğunu bozdu. Maçın ardından birçok konuda konuşan gelecek hedefleri hakkında da açıklamada bulundu. Uygun, ''10 yıl içinde Anadolu'dan bir takım şampiyon olacak demiştim ve benimde hedefim Şampiyonlar Ligi kupası kazanmak. Ben ufak düşünecek bir adam değilim'' sözlerini kullandı. Bunun üzerine oluşturduğu heyecan ve merak çok konuşulanlar arasına girdi. Sahada daha iyi performans için çalışmalarını artıracaklarını da sözlerine ekledi. olanakları ile kaliteyi üst seviyeye taşıyın.

Kendisine Yöneltilen Eleştirilere Yanıt Verdi

Takımın içinde bulunduğu durum ve teknik heyetin performansı konusunda sıklıkla eleştiriler gelmeye devam ediyor. Bu durum karşısında teknik adamın neler söyleyeceği de önemli bir hal aldı. Maçın ardından sorular yanıtsız kalmadı. Bülent Uygun, ''Peki elimizdeki imkan ne? Hep sonuncu takımlar. 300 milyon 500 milyon borcu olan 7 - 8 ay ödenmemiş tamamen batmış, Bülent Uygun da gelsin kurtarsın. Evet, Elazığ'a gittim şampiyon yaptım, o sezon kümede bıraktım, Antep düşmüş dendi Antep'i kurtardım. Eskişehir sonuncuydu onu kurtardım gittim Katar'da da kurtardım kurtarmaya da devam ettim. Gene geldim. Şimdi millet kamuoyunda konuşuyor Bülent'i almayın takımları batırır. Arkadaş Karabük'ten de geçtim ben arabayla. Acaba Karabük benim yüzümden mi battı diye düşünmeye başladım şuanda'' sözlerini söyledi.

Kulüp Yapılanması Hakkında Konuştu

Kulübün içinde bulunduğu durumdan nasıl  daha iyi duruma geleceği hakkında önermelerde bulundu. Bülent Uygun, ''Maalesef sosyalist gözüküp sosyalist olan insanlar var ya sosyal medyadakiler, gerçekleri göremiyorlar. Göremediği içinde kulüplerin her şeyinde hocalara suç buluyoruz. Kulüplerimiz gerçekten batmış ve bu batmışlığın içerisinden çıkması için yeniden bir planlama ve projelendirme yapılması lazım. Bu ne kadar sürer nasıl başarılır açıkçası onu bende bilmiyorum artık'' ifadeleri ile dikkatleri bir kez daha üzerine topladı.