SPOR
Giriş Tarihi : 13-12-2019 13:37   Güncelleme : 13-12-2019 13:37

Real Madrid, Avrupa Süper Ligini Kurmak İstiyor

Geçtiğimiz yıllarda oldukça sık dile getirilen ve son yaşanan gelişmeler doğrultusunda girişimleri hızlanan bir futbol ligi var.

Real Madrid, Avrupa Süper Ligini Kurmak İstiyor

Bu lig, Real Madrid, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Arsenal, Barcelona, Bayern Münih, Chelsea, Juventus, Milan gibi kulüplerden oluşan ve toplamda 20 büyük Avrupa kulübü ile kurulması planlanan Avrupa Süper Ligi. Real Madrid'in kurulması için başı çektiği Avrupa Süper Ligi için diğer kulüpler ile görüşmeleri hızlandırdığı belirtiliyor.

Avrupa Süper Ligi Kurulursa Ligden Ayrılacaklar

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, İspanya Ligi'nden ayrılmak ve Avrupa Süper Ligi'nde yer almak istediğini sıklıkla dile getiriyor. Futbolun Mariobet yatırım ve kazanç oranlarının büyüklüğü, yayın geliri ve birçok sebep doğrultusunda büyük kulüplerin yayın gelirinden yeteri kadar gelir elde edemediğinden şikayet ettiği bilinmekte. Eğer bu girişim hızlanır ve konuşulanlar gerçek olursa, bu dev kulüpler kendi profesyonel futbol liglerinden ayrılarak yeni bir lig oluşturacaklar.

Şampiyonlar Ligi Ne Olacak?

Avrupa Süper Ligi'nin kurulması durumunda ise zarar görebilecek en büyük organizasyonlardan biri, UEFA Şampiyonlar Ligi olacak. Real Madrid, bu turnuvadan dev kulüplerin yayın haklarına dair şikayetçi olduğunu belirtiyor. Şampiyonlar Ligi'nden elde edilen gelirin daha fazla olması için çaba sarf eden, ancak bunda başarılı olamayan kulüpler, kendi ligini kurarak hem yayın gelirlerini artırmayı hem de sürekli olarak bu ligde oynamayı garanti altına almak istiyorlar.