SİYASET
Giriş Tarihi : 14-12-2019 15:10   Güncelleme : 14-12-2019 15:10

Genel Başkanları Mersin'li Alevileri çıldırttı

Alevi Kültür Dernekleri Genel başkanı Doğan Demir’in Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisinde kurucu olması Alevileri çileden çıkarttı.

Genel  Başkanları Mersin'li Alevileri çıldırttı

Haber: Yusuf ÇELİK

Alevi Kültür Dernekleri Genel başkanı Doğan Demir’in Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisinde kurucu olması Alevileri çileden çıkarttı.

Bu gün Mersin Alevi Kültür Derneğinde basın açıklaması yapan bazı alevi kanaat önderleri Demir’i protesto etti. Basın açıklamasını CHP Mersin Taban Hareketi önderi, iş adamı Hail Öztoprak okudu. Basın açıklamasında şu görüşler dile getirildi: “Kardeşlerim Bizim köpeklerimiz bile haram lokma yemezken Alevi Kültür Dernekleri Genel başkanı Doğan Demir, Ahmet Davutoğlu ile Emevi camisinde namaz kılmak için aynı partide buluştu. Bu tablo Alevilerin son yıllarda gördüğü en büyük zulümdür. Davutoğlu, Doğan Demir gibilerini yanlarına çekerek Aleviliği bitirmek istiyor. Demir AKD Genel başkanı olduğu bir dönemde bu partiye geçmiş olması Alevi toplumuna büyük bir hakarettir. Üstelik katıldığı partiye adres olarak kendi evini değil Genel Merkezimizin adresini göstermiştir. Şiddetle protesto ediyoruz. Önceleri bu konuda duyumlar aldık ancak hep inkâr etti. İsmi kurucular listesinde yayınlanınca istifa etmek zorunda kaldı.

Ahmet Davutoğlu Ortadoğu’da ve özellikle Suriye’de milyonlarca insanın öldüğü savaşın Türkiye ayağındaki en büyük sorumludur. Ayrıca Başbakanlığı döneminde KPSS’de derece yapan Alevi çocuklarının önünü kesen kişidir. Doğan Demir gibi yol düşkünleri hariç hiçbir Alevi Davutoğlu’nun yanında olamaz ve hiçbir Alevinin Davutoğlu ile işi olamaz” dedi.