KÜLTÜR - SAN
Giriş Tarihi : 23-12-2019 15:39   Güncelleme : 24-12-2019 08:26

Canilerin katlettiği kadınları sahnelediler

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde izleyenlerin ayakta alkışladığı bir tiyatro oyunu sahnelendi. Herkesi hem düşündürdü hem de hüzünlendirdi.

Canilerin katlettiği kadınları sahnelediler

Yenişehir'in kadınları tiyatro oyunuyla " bu zulme çanak tutanlar seyredenler kına yakın!" Diyerek kadına şiddeti protesto etti.
Derya Tüzen'in yazıp yònettiği oyunda Yenişehir Belediyesi çalışanları, meclis üyeleri, kent konseyi üyeleri ve Yenişehirli kadınların yer aldığı , ilk defa sahneye çıkan kadınlardan oluşan tiyatro grubu rol aldı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Prof Dr. Ali Vural Cengiz ve çok sayıda kent önderlerinin izlediği tiyatro, 3 haftalık bir sürede sahnelendi.

Hiçbir reklamın dahi yapılmadığı oyun Atatürk Kültür Merkezinde kapalı gişe oynadı.

Oyun sonunda konuşması için sahneye çağrılan Başkan Özyiğit, çok duygulandığı tiyatro oyunu için ' Çok güzel uyarlanmış ve sahneye konmuş. Herkesi tebrik ediyorum. Ama bu yaşanan üzüntüler karşısında 'susma hakkımı kullanmak istiyorum' dedikten sonra, amatör oyuncularla  birlikte resim çekildi.

'Kandan olması şart değil;
Candan olunca canın, bir yanın oluyor zaten!' sözleriyle mütevaziliği göz dolduran Danışman Derya Tüzen,

oyunu hem yazdı hemde yönetti.

Tüzen, Kısa sürede hazırlandıklarını ve tamamı ev kadını, stk yöneticileri ve Yenişehir Belediyesi çalışanlarından oluşan kadronun, istek üzerine önümüzdeki haftalarda yeniden sahneye çıkmaya hazırlanacaklarını söyledi.