YAŞAM
Giriş Tarihi : 22-01-2020 22:10   Güncelleme : 23-01-2020 13:53

Mersin'in Asırlık Çınarı öldü

Mersin'in tanınmış ismi, canlı tarih olarak ta bilinen Şinasi Develi, yaşama veda etti.

Mersin'in Asırlık Çınarı öldü

Yüzüncü yaş günü 29 Haziran 2019 da kutlanan Şinasi Develi'nin ölümü çevresinde ve ailesi arasında büyük üzüntü yarattı.

Cenazesi Cuma günü Müftü camisinde kılınacak öğle namazına müteakip  kent mezarlığında toprağa verilecek.

Yüz yıllık yaşamına bir çok güzel anılar ve hizmetler ekleyen Şinasi Develi'nin, Mersin tarihi ve Tevfik Sırrı gür ile ilgili 12 kitabı bulunuyordu.  Av. Şinasi Develi, 4 dönem Mersin Belediyesi Meclis Üyeliğide yapmış, Mersin'in en renkli, tanınan bir siması idi..

Sonses. tv  imtiyaz sahibi A.Vahap Şehitoğlu,  Şinasi Develi ile ölümünden 7 ay önce doğum gününde biraraya gelmiş ve aşağıdaki yazıyı kamuoyu ile paylaşmıştı:

 "100 yıllık ömründe güzel anılarından bazılarını da  anlatarak o günleri tekrar yaşayan Şinasi Develi, yaşamında en çok üzüldüğü konunun, doğduğu yılda babasının çıkarttığı, Osmanlının son padişahı Vahdettin’in turasını taşıyan Nüfus Cüzdanının değişimi sırasında  memurlar tarafından habersizce alı konması.

Savaş zorlukları ile dünyaya geldiği yıllar ve sonrasında yaşadıkları sıkıntıları anlatan Av. Develi, sağlıklı bir yüz yaşını, dostlarıyla kutlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Develi, “Bu geçen koca bir asırda geriye bakınca ‘her şey rüzgar gibi’ geçmiş. Mersin güzel bir kent, herkes kıymetini bilsin, Kenti yönetenler güzel hizmetler versin. Ben Mersin’i ve Mersinlileri çok seviyorum… Herkese mutlu ve güzel yaşam diliyorum” dedi."

Sonses yazı ailesi olarak, Merhuma Tanrıdan rahmet, kederli ailesine ve dostlarına başsağlığı dileriz...

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu