SİYASET
Giriş Tarihi : 04-02-2020 12:07   Güncelleme : 11-02-2020 14:56

Denizkızı A.Ş' de neler oluyor?

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Denizkızı A.Ş'de Genel Müdür Serhat Dövenci görevinden istifa etti. Dövenci ile birlikte Vahap Seçer'in yanından ayrılan CHP'li önemli bürokrat ve kişilerin sayı da 4'e çıktı!

Denizkızı A.Ş' de neler oluyor?

Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Denizkızı A.Ş Genel Müdürü, CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Serhat Dövenci, üst düzey belediye yöneticilerinden duyduğu rahatsızlık nedeniyle görevinden istifa ettiği bildirildi.

Ekim 2019 da Serhat Dövenci, şimdinin Genel Sekreter vekili polis emeklisi Olcay Tok ile büyük bir tartışma yaşamış, aralarındaki bu rahatsızlığın bugüne kadar devam etmesi yüzenden de görevinden istifa ettiği belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in, çevresinde ki gerçek CHP'lileri birer birer harcaması, Kocamaz'ın görevlendirdiği tüm bürokratlarla iş yapması CHP tabanında da kafaları karıştırıyor.

Seçer ve yakın çevresinin bürokratlar üzerinde ki baskısı yüzünden önce CHP’nin tabanının çok sevdiği Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Necdet Tamamoğulları, Meski Genel Müdürü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Deniz Kızı Genel Müdürü Dövenci’nin görevlerinden istifa etmesi,

kafalarda soru işareti yarattı.

Bu arada, Seçer’in ‘Bu seçimi ben, ailem ile yakın arkadaş çevremle kazandım…’ açıklamaları gündeme gelirken; 'Bu adam CHP’den intikam mı alıyor? CHP'yi Mersin’de bitirecek' sözlerinin siyasi kulislerde yankılanması, CHP tabanında endişe ile izleniyor.