SİYASET
Giriş Tarihi : 06-02-2020 11:04   Güncelleme : 11-02-2020 14:55

Seçer’le görüşen Baysan İl Başkanlığı adaylığından çekildi

CHP Mersin örgütünde tüm gruplar, Vahap Seçer'in Tek adamcı ve baskıcı tutumuna karşı ortak aday olarak benimsediği ve destek verdiği Mustafa Baysan, Vahap Seçer'le görüştükten hemen sonra İl Başkanlığı adaylığından kaçar gibi çekildi.

Seçer’le görüşen Baysan İl Başkanlığı adaylığından çekildi

CHP Mersin örgütünde tüm gruplar, Vahap Seçer'in Tek adamcı ve baskıcı tutumuna karşı ortak aday olarak benimsediği ve destek verdiği Mustafa Baysan, Vahap Seçer'le görüştükten hemen sonra İl Başkanlığı adaylığından kaçar gibi çekildi. Parti tabanı, Baysan’ın ürkek tavrı karşısında şok yaşadı.

Süreç nasıl işledi:

Vahap seçer'in dayatmaları ve anti-demokratik davranışları ve mevcut il başkanı Aktay'ı istemeyen gruplar, Kulislerde Mustafa Baysan'ın 'İl Başkan adaylığı' söylentileri üzerinden harekete geçerek, Baysan'la ilişki kurdular. Salı günü akşam, Ankara'dan gelen Baysan o akşam tüm grupların liderleriyle biraraya geldi. Mustafa Baysan, grup liderlerinin kendisine verdiği destekten emin oldukta sonra, Eski milletvekillerinden  Serdal Kuyucuoğlu, Fikri Sağlar, İstemihan Talay ile Serhat Dövenci, Burhan Tekniker gibi Vahap Seçer ile birlikte yola çıkan ve ayrılanlarla da telefonla iletişim kurup, görüşlerini ve desteklerini aldı.

Hayırlı olsun tebriklerini alan Baysan, toplantıda birlikte olduğu partilileri ile yemeğe katıldı...

Bu arada yayınlanan deklerasyon Sonses.tv'ye servis edilmesi için gönderildi.

Baysan adaylığı konusunun kesinleşmesi üzere, Seçer'e, 'Bende varım!' demek için, ertesi gün randevu aldı.

Çarşamba günü saat 10.30'da Vahap Seçer'i makamında ziyaret eden Mustafa Baysan'ın makamdan ayrılırken suratının 'kırk karış' olması; 'Seçer'den iyi fırça mı yedi' yorumları kulislere yayıldı.

Grup liderleri ile tekrar bir araya gelen Mustafa Baysan, aday olamayacağını ifade etti. Ve adaylıktan çekildi.

Baysan'ın bu çekilişi parti tabanında şok etkisi yarattı. Baysan'ın Vahap Seçer'le görüşmesi sonrası İl Başkanlığı adaylığından çekilmesi için aralarında geçen konuşmanın da merak edildiği bildirildi.

Baysan'ın adaylıktan çekilmesiyle ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

PARTİ TABANI PES ETMEDİ!

Öte yandan grup liderleri, Vahap Seçer karşısında B planı uygulamak için dün akşam yeniden bir araya geldiler.

Vahap Seçer'in ısrarla destek verdiği, Particiliği bile tartışılan Adil Aktay’ın karşısına, Faruk Mehmet Akar, Alptekin Eser ve Taner Gündiç gibi siyasi deneyimli üç isimden birisinin çıkacağı bildirildi.