SİYASET
Giriş Tarihi : 07-02-2020 13:20   Güncelleme : 11-02-2020 14:54

CHP üyeleri ve bir grup delegeden Seçer ve Aktay'a ültimatom!

CHP üyeleri ve bir grup il delegesi kamuoyuna yaptığı duyuruda: “CHP Mersin İl Kongresi seçimlerinde, il delegelerimizin özgür demokratik iradeleri her hangi bir aday lehine baskı altına alınamaz !.” diyerek, mevcut il başkanı Adil Aktay ve Belediye Başkanı Vahap Seçer'e isyan ettiler!

CHP üyeleri ve bir grup delegeden Seçer ve Aktay'a ültimatom!

Seçer ve Aktay’a ağır göndermermelerin yer aldığı duyuruda: ’Alternatif aday ya da seçeneklerin baskı altına alınması, korkutulması, adaylıktan geriye çektirilmesi CHP ilkeleriyle örtüşmeyeceği için hiç bir CHP'linin uygulamayacağı bir yöntemdir. Türkiye'de CHP'nin vermiş olduğu demokrasi mücadelesine zarar getirilmesine izin verilmeyecektir !.’ görüşleriyle de Baysan’a baskı yapılmasına ve adaylıktan çektirilmesine tepki gösterdiler.

Vahap Seçer, İl ve İlçe başkanlarına ültimatom gibi yayınlanan duyuru aynen şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri ve bir grup İL Delegesinden
KAMUOYUNA DUYURU !.
Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, parti tabanı, taşıyıcı kolonları, ekip ve kadrolarımız ile delegelerimiz ülke demokrasisinin gelişmesine katkı için parti içi demokrasiye önem vermektedir !.
CHP Mersin İL Kongresi seçimlerinde, il delegelerimizin özgür demokratik iradeleri her hangi bir aday lehine baskı altına alınamaz !.
Devletin veya kamu yönetiminin baskıları, her hangi bir adayın kazanması için kullanılsa bile, bizim delege olarak oyumuz demokratik yarış sonucu belli olacaktır.
Alternatif aday ya da seçeneklerin baskı altına alınması, korkutulması, adaylıktan geriye çektirilmesi CHP ilkeleriyle örtüşmeyeceği için hiç bir CHP'linin uygulamayacağı bir yöntemdir. Türkiye'de CHP'nin vermiş olduğu demokrasi mücadelesine zarar getirilmesine izin verilmeyecektir !.
Çatışma ve kavgacı söylemlerden uzak, uzlaşmacı, tüm ekip ve kadrolarımızı birleştirici, halkımızı kucaklayıcı, seçmen grupları ile dayanışmayı geliştirici ilkelerimizle, barışçıl bir tutum benimsiyoruz.
Mersin İL Kongre seçim sürecinde CHP'nin gittiği yolun stratejik önemde bir dönüm noktasında olduğunu fark etmiş durumdayız. Mersin'deki il kongre sürecinde Mersin'in rahatlaması için hiç bir kişi ya da kurumsal kimliğin her hangi bir aday lehine taraf olmasını benimsemiyor AÇIKÇA RED EDİYORUZ !.
CHP'nin "Demokrasi anlayışı" bunu gerektirir !.
Bunun bir DEMOKRASİ İLKESİ olduğunun farkındayız !.
Mersin CHP'de demokrasiye gölge düşmediğinde;* "Tek Adam Rejimi" dayatmasıyla toplumda egemen olan otoriter yapı ve “ biat kültürü “ egemenliği yerine demokrasiden yana tavır koymuş olacağız,
* CHP’de delege ağalığı sisteminin olmadığı tescil edilmiş olacak,
* "Parti içi demokrasi"nin gelişmesine katkı verilmiş olacak,
* Kimlik siyaseti yapan rakip siyasi partilerin politikasını başarısız kılabilmek için kendisini dışlanmış hisseden halkımız, ekip ve kadrolar ile seçmen gruplarının yeniden CHP saflarına katılmasına önem verilmiş olacak,
* Toplumda yeşermeye başlayan UMUT rüzgarları, bahar havasına dönüşecek,
* Yapılacak ilk genel seçimlerde CHP'nin OY oranıyla birlikte Mv sayısı artmış olacak,
HALKIMIZ, Cumhuriyet Halk Partisi'ne OY veren seçmen tabanımız, ekip ve kadrolarımız ile Mersin il kongre delegelerimiz bu stratejik yol ayrımında özgür iradeleriyle demokrasiden yana karar verecektir !."