SPOR
Giriş Tarihi : 04-03-2020 00:08

Ersun Yanal: ″Bu atmosferde oynamak, oldukça üzücü″

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Türkiye’nin içinde bulunduğu atmosferde maç oynamanın sıkıntılı ve üzücü olduğunu söyledi..

Ersun Yanal: ″Bu atmosferde oynamak, oldukça üzücü″

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Türkiye’nin içinde bulunduğu atmosferde maç oynamanın sıkıntılı ve üzücü olduğunu söyledi.
Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında deplasmanda Trabzonspor’a 2-1 mağlup olan Fenerbahçe’de Teknik Direktör Ersun Yanal, maalesef Trabzonlu bir şehidin olduğunu belirterek, “Maalesef bugün Trabzonlu bir şehidimiz var. Allah’tan rahmet diliyorum. Bu atmosferde oynamak, mücadele etmek oldukça sıkıntılı ve üzücü. Ama ülkemizin birliği ve bütünlüğü fazlasıyla hak ettiğini, bu süreçten de en kısa süre içinde elbirliğiyle çıkacağımızı düşünüyorum. Spor bunlardan bir tanesi. Çok büyük, evrensel değeri olan toplumsal bir güç. Bu camialar karşılaştıklarında rekabet o rekabetin getirdiği birleşme çok önemli. Mağlup olursunuz, galip gelirsiniz, el sıkışırsınız. Şampiyon olursunuz doğru duygularla yaşamalısınız. Fenerbahçe’nin durumunda geçen seneki pozisyonunda hiç düşünmeden teklifi kabul ettim. Çünkü Fenerbahçe’nin büyüklüğünü bilen biriyim. Bunu ne zaman olursa olsun aynı şekilde düşünürüm. Bu süreci doğru analiz ettiğimizde oranlamaya çalıştığımızda sayın başkanımız Ali Koç başta olmak üzere düzenli bir şekilde bu baskının uzun süre devam ettiğini düşünüyorum. Kendisine başta camiamız olmak üzere taraftarımızın yüksek destekle arkasında olması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Yanal, Fenerbahçe’nin her zaman büyük güçle mücadele ettiğini belirterek, "Hiçbir dönemde transfer yapmadan sezonu kapatmamıştır. Maalesef bu düzeni ve daha sonraki düzeni Alanya maçı hatta Trabzon dönüşünden sonra da konuştuğumuz durumu belirlemek için eğer ben feda olacaksam rahatlıkla yapabileceğimi söylemiştim. Burada başka bir durum var. O durumu defalarca sayın başkanımız ifade etmiştir. Biz asla sahanın dışında kalmak, siyasetin içinde kalmak istemedik. Böyle sorun asla gündeme getirmedik. Biz başkanımızla her platformda dile getirdik. Sadece adil yarışın sonucunu almak için mücadele ettik. Eksik kaldık, kolumuzu bacağımızı budadık. Ama şu bir gerçek ki Fenerbahçe takımı girdiği her yarışmadan başı dik ayrılmalıdır. Yine aynı şekilde bugün de bundan sonra da her ne olursa olsun Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan, temsil ettiği değerlerle ülkeye önemli değerler yaşatan bu camianın başta başkanımız olmak üzere desteğe ihtiyacı vardır. Çünkü Fenerbahçesiz iklim, ortam düşünülemez. Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon gibi önemli rekabetin birlikte olduğu güç büyük bir güçtür. Bu güç birlikte oynadığı her maçtan sonra el sıkışmalı, sarılmalı, başarıları kutlamalı, başaramayan tekrar çalışıp başarı için mücadele etmeli. Bu iklimi getiremezsek, bizi de ciddi sorunlar bekliyor" ifadelerini kullandı.