GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2017 14:22   Güncelleme : 07-01-2021 11:23

Akdeniz Belediyesi, öğrencileri Anıtkabir’e götürdü

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, Kıbrıs İlkokulu öğrencilerini Anıtkabir’e götürerek Atatürk’ün huzuruna çıkardı..

Akdeniz Belediyesi, öğrencileri Anıtkabir’e götürdü

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, Kıbrıs İlkokulu öğrencilerini Anıtkabir’e götürerek Atatürk’ün huzuruna çıkardı.
Akdeniz Belediyesi, ilçe sınırları iddaa içerisinde bulunan Kıbrıs İlkokulu öğrencilerine yönelik olarak Ankara’ya kültür gezisi düzenledi. Ankara’yı daha önce hiç görmemiş öğrenciler, gezilerinde ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Anıtkabir’de mozoleye çiçek bırakan öğrenciler, Atatürk için dua etti.
Daha sonra Etnografya Müzesi ile ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi ve TBMM’yi gezen öğrenciler, bol bol fotoğraf çektirdi.
Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, geziye ilişkin yaptığı açıklamada, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, kültürlerini yakından görüp öğrenmelerini sağlamak bir yerde bizim asli görevimizdir. Bu bağlamda ilçemizde bulunan Kıbrıs İlkokulu öğrencilerine yönelik bir Ankara gezisi düzenledik. Öğrencilerimiz başta Anıtkabir olmak üzere tarihi yerleri yerinde görerek öğrenme şansı yakaladı. İmkanlarımız ölçüsünde bu tür kültür gezilerini belirli periyotlar halinde düzenlemeye devam edeceğiz" dedi.