MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 15-03-2020 11:56   Güncelleme : 16-03-2020 08:29

Yangın ölümüne soruşturma!

Mersin’in Mezitli İlçesi Viranşehir Mahallesi’nde Doğa Park Plaza 8. katta dün çıkan yangında Yasemin Özel isimli vatandaş hayatını kaybetmişti. Yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Mezitli itfaiye ekibi ile ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi.

Yangın ölümüne soruşturma!

Apartman yangınına, yüksek Merdiven araç tartışmasına soruşturma açıldı.  Olay yerinde yüksek merdivenli aracın bulunduğunu bildiren Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, ölümle sonuçlanan yangınla ilgili şunları söyledi:

"“Bugün Mezitli İlçesi Viranşehir Mahallesi 34338 sokak, Doğa Park Plaza, kat 8’de Mezitli Grup Amirliğimize 15.27’de gelen ihbar üzerine, ekiplerimiz süratle buradan yola çıkarak 15:30’da 4 araç 9 personelle olay yerine intikal etmişler. Yangının sekizinci katta olması nedeniyle 4 personelimiz yangına içerden müdahale edebilmek için sekizinci kata çıkmıştır. Kapının çelik kapı ve çok kilitli olmasından dolayı kırılması zaman almıştır. İçeriye girdikten sonra rutin olarak kısa zamanda yangını önce kontrol altına alınmış, akabinde söndürülmüştür.”

Soruşturma başlatıldı

Mezitli Grup Amirliği’ndeki yüksek katlara müdahale edebilmek için hazır bulunan 54 metrelik merdiveni olan aracın olay yerine intikal ettiğini ifade eden Tok, “Bu zaman zarfında da içeride bulunan Yasemin Özel isimli vatandaşımız yoğun dumandan balkona çıkmış. Balkondan sarkmış ve ne yazık ki 8. kattan aşağı düşerek hayatını kaybetmiştir. Öncelikle biz bu vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Bununla ilgili olarak belediyemiz tarafından ekiplerimizin kusurlu olup olmadığı hususunda ivedi olarak soruşturma başlatılmış olup, soruşturma neticesi kamuoyu ile paylaşacaktır” diye konuştu.

Alevlerden kurtulmaya çalışırken balkondan düşüp öldü

Dün Mezitli ilçesinde meydana gelen olayda, Yasemin Özel (34) adlı kadın oturduğu binanın 8. katında meydana gelen yangın sırasında evininin balkonuna çıkmış, alevlerden kurtulmak için korkuluklara tutunarak aşağı sarktığı sırada düşerek hayatını kaybetmişti. Olay sonrası çevredeki vatandaşlar, itfaiye görevlilerini müdahalede yetersiz kalmakla suçlamıştı.