GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-03-2020 19:56

Otogar sektörü durma noktasında

MEŞTİDER Başkanı Sinan Koç, korona virüsü salgını nedeniyle otogar işletmelerinin ciddi bir yük altında olduğunu belirterek, yazıhanelerin kira ödemeleri başta olmak üzere sektör içerisindeki işletmelere ait ödemelerin faizsiz olarak ertelenmesini talep etti.

Otogar sektörü durma noktasında

Korona virüsü tüm sektörü olumsuz etkilerken, Otogar işletmecileri de bu salgından en ağır darbeyi almış durumda. Salgın sebebiyle işlerin durma noktasına geldiği otogarda, Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmecileri Derneği (MEŞTİDER) Başkanı Sinan Koç yetkililere seslenerek, destek talebinde bulundu. 

“BELEDİYELERDEN BU SÜREÇTE KİRA ALMAMALARINI TALEP EDİYORUZ”
Sürecin otogarları çok kötü etkilediğini ve işlerin neredeyse durma noktasına geldiğini aktaran Koç, “Yaşanan bu sıkıntı tüm sektörlerde olduğu gibi bizim esnafımızı da kötü etkilemiş durumda. Yolcu olmamasından dolayı araçların büyük zararları oldu. Söz konusu yazıhanelerin kiraları ise ağır yükler oluşturuyor. Belediyelerin bu süre içerisinde kira almamalarını talep ediyoruz. Sektör ödemelerinin ise faizsiz olarak ötelenmesi ve işletmelerin vergi, SSK gibi giderlerden bu süre içerisinde muaf tutulmasını talep ediyoruz” dedi.