MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 24-03-2020 20:50   Güncelleme : 25-03-2020 10:34

Çin’den alınan KOVID-19 ilaçları Mersin'e geldi mi?

Mersin'de hastanelerin, özellikle Şehir Hastanesinin Korona Virüs'ü salgını karşısında yeterli önlemleri, alıp almadığı konusunda kamuoyunun biran önce aydınlatılması bekleniyor...

Çin’den alınan KOVID-19 ilaçları Mersin'e geldi mi?

Mersin'de hastanelerin, özellikle Şehir Hastanesinin Korona Virüs'ü salgını karşısında yeterli önlemleri, alıp almadığı bilinmiyor. Vaka sayısı konusunda kamuoyunun biran önce aydınlatılması isteniyor. Çin’den alınan KOVID-19 ilaçlarından Mersin'e gelip gelmediğinin bilgisinin de Mersin Valisince kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor!

Dünya ve Ülkemizi büyük tehdit altına alan küresel salgın karşısında, 395 öğrenci ve tır şöförünün karantinaya alındığı Mersin'de, bundan sonra  hastalar için alınan sağlık önlemleri netlik kazanmadı. Hastanelerde hem sağlık çalışanları hemde olası hastalar için yeterli önlemlerin alınıp alınmadığı da bilinmiyor. Ayrıca Çin'den alınan KOVID-19 ilaçlarından Mersin'e gelip, gelmediği konusunda da kamuoyuyla paylaşılan bir açıklama henüz yapılmadı.

Dün geceden beri şehir hastanesine, hasta akını karşısında uzman sağlıkçıların bile, gelecek günler adına korku yaşadıkları bugün, alınan ve alınacak önlemlerin ve Çin'den gelen ilaçların Mersin'de bulunup bulunmadığı merak ediliyor.

Yüzbinlerce göçmenin ve limanın, Mersin'de ki potansiyel varlığını gözönünde bulunduran Mersinliler, yetkililerden doyurucu açıklama bekliyor!..