GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2020 20:25

Ekmek fiyatı tartışması sürüyor!

Mersin Fırıncılar Odası ile ekmek zammına uymayan Fırın sahibi arasında yeniden karşılıklı açıklamalar yapıldı.

Ekmek fiyatı tartışması sürüyor!

Mersin Fırıncılar Odası ile ekmek zammını uygulamayan Fırın sahibi arasında yeniden atışmalar başladı.

Mersin Fırıncılar Odası Başkanı Ali Çelik, yaklaşık bir yıl önce belirlenen 1.25 TL. lik ekmek fiyatına, Fırın sahibi Süleyman Dalkılıç'ın uymamasını eleştirdi. 

Başkan Çelik: "arkadaşımız başka işlerden de para kazandığı için, ayakta durma mücadelesi veren Fırıncıların halini önemsememektedir. Üyemiz Dalkılıç, her ne hikmetse Odamızın aldığı kararı bir yıldır uygulamayarak, bağımsız hareket etmektedir. Bu bağlı olduğu odaya ve fırıncı esnafını ihanettir." dedi.

Fırıncılar Odasının yaklaşık bir yıl önce belirlediği ekmek fiyatının altında, 1 liradan ekmek satan Fırın sahibi Süleyman Dalkılıç ise  Fırıncılar Odasına şu açıklaması ile tepki gösterdi:

"Halk, virüs salgını ile uğraşırken odanızca gündeme alınan bu konu hakkindaki kararı dolayısiyle kınıyorum. Bu zor günleri geçtikten sonra böyle bir açıklama yapsanız olumlu karşılardık. Çok kişinin işsiz kaldığı bir dönemde ekmeğe yönelik böyle bir açıklama sizleri halkın gözünde mahkum etmiştir. Kararınızı geri almanız konusunda sizleri halk adına uyarıyoruz!.."