YAŞAM
Giriş Tarihi : 29-05-2017 13:03

Mersin’de Ramazan etkinlikleri sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayının gelmesi ile beraber Ulu Camii Meydanı ve Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen Ramazan etkinlileri, ikinci gününde yine Mersinlilerden yoğun ilgi gördü..

Mersin’de Ramazan etkinlikleri sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayının gelmesi ile beraber Ulu Camii Meydanı ve Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen Ramazan etkinlileri, ikinci gününde yine Mersinlilerden yoğun ilgi gördü.
Ramazan ayının ikinci gününde Ulu Camii Meydanı’nda toplanan Mersinliler, İftara Doğru Saz Eserleri ekibi ve Mehmet Beyazıt’ın seslendirdiği tasavvufi şiirler ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile oruçlarını açtı.
İftar programının ardından Atatürk Parkı’nda kurulan Feshane alanını ziyaret eden vatandaşlar, birbirinden renkli aktivitelerin yer aldığı alanda aileleri ile birlikte keyifli bir Ramazan akşamı yaşadı. Feshane evlerinde çocuklar için oluşturulan oyun alanlarında minikler gönüllerince eğlenirken, Amfi Tiyatroda Kocaeli Tiyatro İz Grubu tarafından sahnelenen çocuk oyunu ‘Okulumu Seviyorum’ ve ‘Hediyeli Çocuk Yarışması’, çocuklara keyifli dakikalar yaşattı. Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından alandaki tüm çocuklara pamuk şekeri ikram edildi.
Musa Eroğlu Mersinlilerle buluştu
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Feshane alanında keyifli bir akşam yaşayan Mersinliler, etkinlik sonunda sahneye çıkan Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu’nun seslendirdiği türkülere eşlik etti.
Konseri izlemeye gelenler arasında yer alan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise sahneye çıkarak, sanatçı Musa Eroğlu’na çiçek hediye etti. Musa Eroğlu’nun Mersin için bir marka olduğunu ifade eden Kocamaz, “Mersin marka bir kent ama Musa Eroğlu da Mersin’in ayrı bir değeri ve ayrı bir markası. Kendisinin hemşehrisi olmaktan gurur duyuyorum. Bizleri ve Türk kültürünü çok güzel bir şekilde temsil ediyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Birbirinden güzel türkülerin söylendiği gecede Mersinliler adeta türkü ziyafeti yaşadı.