GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-06-2017 20:06

Sivas merkezli 7 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı

Sivas merkezli 7 ilde gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda aralarında doktor ve diş hekimlerinin bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı..

Sivas merkezli 7 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı

Sivas merkezli 7 ilde gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda aralarında doktor ve diş hekimlerinin bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.
Sivas Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi’nde öğrenciyken örgüt içinde bulunduğu ve mezun olduktan sonra kamuda doktor ve diş hekimi olarak çalışan 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Sivas merkezli Hatay, Bursa, Bayburt, Giresun, Osmaniye ve Edirne’de gerçekleştirilen operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar Numune Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Firari olan 1 şüpheliyi arama çalışmaları devam ederken gözaltına alınan şahısların bazılarının kamudaki görevlerinden KHK ile ihraç edildiği bazılarının da hala görevde olduğu öğrenildi.