GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2020 04:08   Güncelleme : 06-05-2020 04:32

Dolmuşçular unutulmadı!

Korona virüs salgını nedeniyle işini kaybeden ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi ve hijyen paketi yardımında bulunmaya devam eden Yenişehir Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, ekonomik sıkıntı yaşayançeken, şehir içi minibüs hattı şoförlerini unutmayarak, yardım kolilerini kendi eliyle teslim etti...

Dolmuşçular unutulmadı!

Yardım çalışmalarına katılan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, içerisinde kuru fasulye, un, makarna, kırmızı mercimek, nohut, bulgur, pirinç, yağ, şeker ve tuz gibi temel gıda malzemelerinin bulunduğu gıda kolilerini, ekonomik sıkıntı çeken, şehir içi minibüs hattı şoförlerine teslim etti.

Yenişehir Belediyesi kent genelinde ise vatandaşlara içerisinde; 10 adet maske, 400ml hakiki limon kolonyası ve korona virüs bilgilendirme broşüründen oluşan hijyen paketlerini de dağıtmaya devam ediyor.

 “Bugünlerden geriye birlikteliğimiz ve dayanışma ruhu kalacak”

Zor durumdaki vatandaşları asla yalnız bırakmadıklarını söyleyen Başkan Abdullah Özyiğit, vatandaşlarla birebir yaptığı sohbetlerinde dayanışma vurgusu yaptı.

 Korona virüs nedeniyle oluşan mağduriyetleri gidermek için Yenişehir Belediyesi olarak gece gündüz görev başında olduklarını ifade eden Başkan Özyiğit, 'İlçemizde çok büyük bir dayanışma ağı kurduk. Hemşehirilerimiz de bu dayanışma çağrımıza cevap veriyor.' dedi.

Başkan Özyiğit açıklamalarını şöyle sürdürdü: 

 "Korona virüsün yayılmasını önlemek ve bu virüsün yarattığı ekonomik etkileri azaltmak için uzun süredir başarılı bir mücadele veriyoruz. Bu süreci en az hasarla atlatmak için çalışıyoruz.

Bugünlerden geriye birlikteliğimiz ve gösterdiğimiz dayanışma ruhu kalacak. Dayanışmaya katkı sunan tüm hemşehrilerime ve özverili bir şekilde çalışan personellerimize çok teşekkür ediyorum.”