GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2017 16:24

MESKİ, abonelik kayıtlarını güncelliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), merkez ve ilçelerde abone hizmetlerinin iyileştirilmesi kapsamında adres bileşenleriyle abonelik kayıtlarını eşleştirerek. Güncelleme çalışmalarına başladı..

MESKİ, abonelik kayıtlarını güncelliyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), merkez ve ilçelerde abone hizmetlerinin iyileştirilmesi kapsamında adres bileşenleriyle abonelik kayıtlarını eşleştirerek. Güncelleme çalışmalarına başladı.
Konuyla ilgili MESKİ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, "Mersin merkez ve ilçelerimizde 784 bin 79 adet içmesu ve atıksu abonemize hizmet etmekteyiz. Yapılan tarama ve tespitlerle, güncel olmayan eski adres kayıtlarıyla abonelerimize ulaşmamızda karşılaşılan zorluklar sebebiyle abonelik hizmetlerimizde iyileştirme çalışmalarına 01 Haziran 2017 tarihinde başlanılmıştır. Güncelleme çalışmalarımız, sayaç okuma çalışanlarımızın el terminali programına eklenen Ulusal Adres Veri Tabanlı adres bilgilerinin abonenin adresinde hem abonelik hem de adres bileşenlerinin, işyerlerinde ise sektör bazlı tespitlerin doğru olarak el terminaline kaydedilmek suretiyle toplanmaktadır. Abonelerimize yönelik hizmet kalitesinin arttırılmasının hedeflendiği güncelleme çalışmasının çok kısa sürede tamamlanması planlanmaktadır. Gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızda vatandaşlarımızın sahada çalışan MESKİ görevlilerimize gereken desteği göstermesi, daha kaliteli hizmet sunabilmemiz adına önem arz etmekte olup, vatandaşlarımızın sağduyulu yaklaşımları için şimdiden teşekkür ederiz. Güncelleme çalışmaları tamamlandığında kurumumuza ve Mersin’e bir değer katacaktır. Vatandaş memnuniyeti ve hizmet odaklı çalışma anlayışımız ile vatandaşımıza daha hızlı ve daha kaliteli bir hizmet vermek için çalışmalarımız devam edecektir" ifadeleri kullanıldı.