GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2017 14:51

MESKİ, Anamur’un içme suyu şebekesini yeniliyor

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Anamur ilçesinin merkezdeki mahallelerinde içme suyu şebeke hatlarını yeniliyor..

MESKİ, Anamur’un içme suyu şebekesini yeniliyor
Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Anamur ilçesinin merkezdeki mahallelerinde içme suyu şebeke hatlarını yeniliyor.
MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Anamur’un Sağlık, Yeşilyurt, Saray Mahallelerinin tamamı ile Akarca Mahallesinin bir bölümünde içme suyu şebeke hattını yenileme çalışması gerçekleştiriyor. İlçede cadde ve sokaklarda yapılan incelemelerde, mevcut içme suyu tesislerinin zaman zaman problemler oluşturması, yenilenmesinin zaruri duruma gelmesi nedenleriyle başlatılan çalışmalarda yaklaşık 4 bin 600 metre uzunluğunda içme suyu hattı döşeneceği bildirildi.
MESKİ’den yapılan açıklamada, belirlenen mahallelerde içme suyu ihtiyacının karşılanması için içme suyu şebekesinin yenilenmesinin yanı sıra 113 adet abone bağlantısı gerçekleştirileceği belirtilerek, “2017 yılı Ağustos ayı sonunda çalışmaların tamamlanması ile birlikte ilçeye bağlı dört mahallede yaşayan vatandaşların içme suyu ihtiyaçları karşılanacak” denildi.