Grease Müzikali Ankara’da sahnelendi

İlk kez 14 Şubat 1972’de New York’ta sahnelenen Grease Müzikali, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları öğrencileri tarafından 2 Haziran’da Ankara Devlet Tiyatroları Şinasi Sahnesi’nde oynandı. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin yıl boyunca büyük bir özenle hazırlandıkları oyun; muhteşem bir müzik ve dans gösterisine dönüştü ve izleyenlerin büyük beğenisini kazandı..

Grease Müzikali Ankara’da sahnelendi
Grease Müzikali Ankara’da sahnelendi
Bu içerik 2329 kez okundu.
İlk kez 14 Şubat 1972’de New York’ta sahnelenen Grease Müzikali, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları öğrencileri tarafından 2 Haziran’da Ankara Devlet Tiyatroları Şinasi Sahnesi’nde oynandı. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin yıl boyunca büyük bir özenle hazırlandıkları oyun; muhteşem bir müzik ve dans gösterisine dönüştü ve izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.
Broadway’de en çok sahnelenen müzikal olma özelliğine de sahip olan oyun, 1950’li yıllarda yaşayan bir grup gencin günlük yaşamlarını konu alıyor. Müziği ve müthiş koreografisi ile Avrupa’dan Uzakdoğu’ya kadar,dünyanın birçok ülkesinde sahnelenen ve kapalı gişe oynayan oyun, bu kez Ayşeabla öğrencilerinin oynadığı karakterlerle Ankaralı izleyicilerle buluştu. Profesyonel oyunculuklarını; iyi İngilizce diyaloglarına, muhteşem şarkı ve danslarına yansıtan öğrenciler izleyenlerden tam not aldı.
Oyunun sonunda sahneye davet edilen Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Hilal Erdinç, duyduğu mutluluğu ve gururu dile getirerek; öğrencilere, öğretmenlere, konuklara ve emek veren herkese teşekkür etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor