EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-06-2017 15:12

Erdemli’de 30 bin 108 öğrenci karne sevinci yaşadı

Mersin’in Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, ilçe merkezindeki Sultan Akın İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Kaymakam Pamuk bazı sınıflarda öğrencilerin karneyle özçekim teklifini geri çevirmedi..

Erdemli’de 30 bin 108 öğrenci karne sevinci yaşadı
Mersin’in Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, ilçe merkezindeki Sultan Akın İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Kaymakam Pamuk bazı sınıflarda öğrencilerin karneyle özçekim teklifini geri çevirmedi.
Minik öğrenciler tarafından okulun giriş kapısında çiçeklerle karşılanan Kaymakam Pamuk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin’e daha sonra karne dağıtımında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu’da eşlik etti.
Önce minik öğrencilerin karne heyecanına ortak olundu daha sonrada ilkokuldan mezun olan öğrencilerin karneleri verildi.
Kaymakam Pamuk, karne dağıtımında çocuklardan tatilde çok kitap okumalarını ve iyi dinlenmelerini tavsiye etti. Kaymakam Pamuk eşi öğretmen Sülün Pamuk’un sınıfına da gelerek öğrencilere karnelerini dağıttı.
Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin’de eğitim öğretim yılı sonu değerlendirmesinde bulunarak, "İlçemizde 17 lise, 53 ilkokul, 47 ortaokul, 4 anaokulu ile toplam 121 okulumuz bulunmaktadır. Bu okullarımızda bin 597 derslikte, bin 919 personelimiz görev yapmıştır. Erdemli ilçemizde resmi, özel ve yaygın eğitim kurumlarımızda, okul öncesinde 2 bin 845, ilkokulda 8 bin 852, ortaokulda 10 bin 894, lisede 11 bin 372 öğrencimiz bulunmaktadır. Bugün toplamda 30 bin 108 öğrencimiz karnelerini almaktadır" diye konuştu.