SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-09-2020 11:25   Güncelleme : 08-09-2020 11:56

Başkan Özyiğit'ten Yenişehir'de salgın uyarısı!!

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, pandemi ile ilgili sürecinin kaygı verici olduğunu ve Yenişehir’de günlük 50’in üzerinde vaka ile karşılaştıklarını söyledi. Başkan Özyiğit, “Umut ederim ki çok daha yüksek özenle bu süreci atlatırız. Virüsü yenmek bu büyük bir bilinç ve dayanışma gerektiriyor. Hep birlikte mücadele etmeliyiz” dedi. Özyiğit taktığı koruma maskesiyle de dikkat çekti.

Başkan Özyiğit'ten Yenişehir'de salgın uyarısı!!

Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi olarak Türkiye’de Covid-19 vakalarına rastlanmadan önce, 7 Mart tarihinde çalışmaya başladıklarını ve virüs ile mücadeleye ilk günkü gibi devam ettiklerini ifade etti.

Hep birlikte özen göstererek, virüsü yenebileceklerini kaydeden Başkan Özyiğit, “Şuan yaşadığımız süreçte pandemi ile ilgili kaygı verici bir durumdayız. Yenişehir’de günde 50’in üzerinde vaka ile karşılaşıyoruz. Mart ve Nisan aylarında Mersin’de günlük toplam 12-13 vakayı konuşuyorduk, ancak bugün gelinen noktada artış hızının ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Biz 7 Mart tarihi itibariyle çalışmalarımıza başladık. İlk günden bu yana Yenişehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Ancak burada büyük iş vatandaşlarımıza da düşüyor. Kalabalık ortamlardan uzak durmalıyız. Ziyaretleri kısa tutalım. Yoğunluğun az olduğu yerlerde yürüyüş ve spor yapalım, özellikle sigarandan uzak duralım. Bağışlık sistemini güçlendirici destek vitaminler almamız gerekiyor. İçerisinde C vitamini, selenyum ve çinko barındıran ürünleri tüketmemizde büyük fayda var. Bağışıklık sistemimiz kuvvetli olmalı. Umut ederim ki çok daha yüksek özenle bu süreci atlatırız. Virüsü yenmek bu büyük bir bilinç ve dayanışma gerektiriyor. Hep birlikte mücadele etmeliyiz.” şeklinde konuştu.