YAŞAM
Giriş Tarihi : 23-09-2020 10:59   Güncelleme : 24-09-2020 00:27

Bölgesel incelmede emslim teknolojisi

Bölgesel incelmede Radyofrekans başta olmak üzere çeşitli yöntemlerle başarısını kanıtlayan Beautyderm ’de Emslim teknolojisi de artık mevcut. İşte, bölgesel incelme adına uygulanan EMSLİM teknolojisi hakkında merak edilen soruların yanıtları!

Bölgesel incelmede emslim teknolojisi

Bölgesel incelmede Radyofrekans başta olmak üzere çeşitli yöntemlerle başarısını kanıtlayan Beautyderm ’de Emslim teknolojisi de artık mevcut. İşte, bölgesel incelme adına uygulanan EMSLİM teknolojisi hakkında merak edilen soruların yanıtları!

EMSLIM Nedir?

Kaslı ve de daha belirgin vücut hatlarına sahip olmak herkesin hem hak ettiği hem de gerçekleşmesini istediği bir hayaldir. Ancak, bu hayali gerçekleştirmek biraz zaman ve tabii ki de çaba gerektirir. Kaslı bir vücut yapısına sahip olmak için oldukça uzun süre spor salonlarında zaman geçiren kişiler vardır. Ancak, EMSLIM bu duruma son vermiştir.

EMSLIM, kasları yoğun bir şekilde uyararak kas yapımını oldukça hızlandıran bir cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu cihazın özelliği elektromanyetik alana sahip olmasıdır. Yani, cihazın elektromanyetik alan özelliği ile sadece 30 dakikada 20.000 adet mekik çekilmiş bir etki yaratmaktadır. Normal şartlarda, bir kişinin yarım saat kadar bir süre içinde 20.000 civarı mekik çekmesi imkânsızdır. Oysa cihaz, kasların çalışmasını 20.000 adet mekiği çekmiş gibi desteklemektedir. Buna dayanarak bu cihaz için “son teknoloji ürünü vücut şekillendirme cihazı” olarak tanımlamasını yapabiliriz.

EMSLİM’İN DİĞER BÖLGESEL İNCELME İŞLEME İŞLEMLERİNDEN FARKI NEDİR?

Söz konusu cihaz, içerisinde yüksek yoğunluklu bir elektromanyetik terapi türü olan HI – EMT teknolojisine sahiptir. Bu da bu cihazı etkili kılan en temel unsurdur. Bu teknoloji sayesinde işlemin uygulandığı yerde supramaximal adında bir kas kasılmasını meydan getirmektedir. Bu kasılmalar kısa süreli değildir. Bu teknolojide kasılan kaslar gergin bir şekilde kalmaya zorlanır. Böylece gergin kalmaya zorlanan kaslar mevcut duruma uyum sağlamaya zorlanır. Bu sayede de kaslar normalden daha fazla kasılır. Bu özellik, HI – EMT teknolojisi ile diğer zayıflama yöntemlerinden farklı kılmaktadır.

HI – EMT teknolojisinin bu kadar etkili olmasının bir diğer sebebi de şudur, söz konusu teknoloji, bir yandan yağların eritilmesini sağlarken bir yandan da kasları güçlendirir ve belirginleştirir. Bu anlamda söz konusu teknoloji çok yönlü bir amaca hizmet etmektedir. Bu teknolojinin yağ yakımını ve kasları belirginleştirmesini aynı anda yapabiliyor olması, bunun en belirgin göstergesidir.

EMSLIM 'i, piyasadaki diğer zayıflama yöntemlerinden farklı kılan içerisinde bir soğutma sisteminin bulunmasıdır.  Diğer birçok kas şekillendirici cihazın içerisinde oldukça sağlıksız hava ya da yağ soğutma sistemleri bulunmaktadır. Oysa, EMSLIM 'in içerisindeki soğutma sistemlerinde, kotalı aplikatörler bulunmaktadır. Bu cihaza,  24 saat civarı çalışabilen aplikatörler sayesinde uzun süreli bir performans kazandırmaktadır.

EMSLIM Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Çoğu vücut şekillendirme cihazı sadece yağ yakımı üzerine çalışmaktadır. Oysa EMSLIM aynı anda hem yağ yakımına, hem kasların şekillenmesine, hem bölgesel zayıflamaya hem de cildin sıkılaşmasına olanak tanımaktadır. Cihaz işlem sırasında kas kütlesini % 18’e kadar, yağ yakımını da % 21’e kadar arttırmaktadır. Yani cihazın ne kadarlık bir yağ yaktırdığını net bir şekilde söylemek mümkündür.

Beautyderm ’de Bölgesel İncelmede EMSLİM’den sonra Radyofrekans Yöntemi Oldukça Revaçta

Bölgesel zayıflama amacı ile Beautyderm’e başvuran danışanlara sunulan yöntemlerden birisi olan radyofrekans yöntemi, vücutta bulunan iyonların ve su moleküllerin radyo frekansları yardımı ile aktif hale gelmesini sağlar. Böylelikle ortaya çıkan enerji ile bu alanlarda ısınma meydana gelmektedir. Bu ısınma bölgede bulunan yağların ermesine neden olurken aynı zamanda kolajen liflerin de artmasını sağlar. Böylece bağ dokusu yenilenir ve vücutta incelme gerçekleşir. Bu uygulama, selülit tedavisinde de kullanılır.  Ayrıca sarkma, yaşlanma gibi belirtilerin de önüne geçilmesine olanak tanır. Radyofrekans bölgesel zayıflama uygulamasının süresi işlemin yapılacağı bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Bacak ve kalça bölgesine yapılan işlemler 45 dakika kadar sürmektedir. Basen çevresi ve göbek bölgesine yapılan işlemler de 25 dakika kadar sürmektedir.