MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 05-11-2020 10:31   Güncelleme : 05-11-2020 11:16

Mersin'de salgın korkusu!

Mersin Şehir Hastanesinde coronalı hasta sayılarında artış nedeniyle hastaların yatacak yer sorunu olmasın diye yoğun bakım ünitelerinin sayısı arttırılıyor.

Mersin'de salgın korkusu!

Mersin Milletvekili Alpay Antmen'in "Mersin'de Covid-19'lu hasta açıklananın 10 katı" iddiasında bulunmasının üzerinden iki buçuk ay geçmesine rağmen, salgın hastalığa  yakalananların sayısında son günlerde de çok hızlı bir artış olduğu, Mersin Şehir hastanesinde ki hareketlilik ile dikkat çekiyor.

Mersin Şehir Hastanesinde artan vaka sayısı nedeniyle, ihtiyacı karşılaması için bazı ameliyathaneler, yoğun bakım ünitelerine dönüştürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Mersin'de corona salgınının geçtiğimiz bayramdan bu yana kente dışarıdan gelenler yüzünden artış gösterdi, kentte yaşayanların ise kurallara yeterince uymamaları salgının hızla yayılmasına neden oldu.

Hasta sayılarının daha çok artacağı endişesi ile önlem alınan, pandemi hastanesi olarakta kullanılan Mersin şehir hastanesinde, bir çok ameliyathanenin, salgın hastalığa yakalananacaklar için yoğun bakım ünitesine dönüştürüldü.