MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 28-11-2020 01:20   Güncelleme : 28-11-2020 07:14

Bu görüntüleri yaşatmayın!

Korona virüsünün hızla yayıldığı Mersin'de, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyelerinde salgına yakalanan çok sayıda çalışanın olması endişeyle izleniyor

Bu görüntüleri yaşatmayın!

Sağlık Bakanı Fahrettin kocanın 2 gün önce yaptığı basın açıklamasında Mersin’in vaka artışı en yüksek 10 il içinde bulunduğunu belirmesinin ardından, dün de vaka sayısında yüzde 100 artışın yaşandığı 5 il içine dahil etmesi üzerine, gözler salgının odak noktası haline gelen belediyelere ve çalışanlarına çevrildi.

Mersin genelinde çoğu kamu kurumunda dönüşümlü ve evde çalışma düzenine gecildiği belirtilirken, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinde personellerin zoronlu olarak iş yerlerinde kalması belediye çalışanları arasında şaşkınlık ve endişeyle karşılanıyor.

Edinilen bilgiye göre, Mersin Büyükşehir Belediyesinde; Mali Hizmetler daire başkanlığında 8, Tarımsal Daire Başkanlığı 6, Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı 2, kültür ve sosyal hizmetler daire başkanlığı 5, Sağlık işleri daire başkanlığı 7, insan kaynakları daire başkanlığı 8 personelin Covid-19 virusüne yakalandığı iddia edildi. 

Öte yandan, Bilgi işlem daire başkanlığı biriminde, hasta sayısı fazlalığından dün itibariyle kapatıldığı da ileri sürüldü.

Belediye ek hizmet binası B Blok ta ateş ölçen güvenlik görevlisinin de Covid-19 a yakalandığı öne sürülürken, salgının hızla çalışanlar arasında yayılması korku yaratıyor.

Büyükşehir belediyesinde salgın üst seviyede seyrederken, ilçe belediyelerinde de durumun, büyükşehir belediyesinden farklı olmadığı gözleniyor. 

Belediye çalışanlarının, bir an önce, kamu hizmetini de aksatmayacak şekilde dönüşümlü ve esnek çalışma uygulamasına geçmelerine 'zorunlu' gözle bakılıyor. 

Personeller arasında hızla  yayılan salgının önüne geçilmesi için  Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanların acil karar almaları bekleniyor!