GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-12-2020 17:19   Güncelleme : 01-12-2020 17:19

Özbozkurt: NörostratejikTekniklerle Risk Almak Daha Kolay

Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi, Politik Risk ve Strateji uzmanı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, hayatın her alanında Nörostratejik tekniklerle risk almanın daha kolay olduğunu söyledi.

Özbozkurt: NörostratejikTekniklerle Risk Almak Daha Kolay

Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi, Politik Risk ve Strateji uzmanı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt “Making the Most of Neuroscience: Neurostrategic Management (Nörobilimin Nimetlerinden Yararlanmak: Nörostratejik Yönetim)” başlıklı çalışmasını, Kıbrıs İlim Üniversitesi öncülüğünde Antalya’da gerçekleştirilen 9. Avrasya Sosyal Bilimler Uluslararası Kongresi’nde sundu ve “Nörostratejik Yönetim” ifadesini ilk kez kullanarak bilim dünyasına kazandırdı.

Nörobilim tekniklerinin stratejik yönetim ile entegrasyonundan ortaya çıkan nörostratejik yönetim gibi önemli bir kavrama ilişkin bilimsel çalışmaların akademik anlamda yetersiz düzeyde kalması sebebiyle gerçekleştirdiği çalışmanın bilimsel açıdan ilgili literatürün oluşturulmasında öncü olacağını beklediğini belirten Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Beyin dalgalarının analiz edilmesine fırsat tanıyan nörostratejik yöntemler, bilişsel açıdan algı, tutum ve düşünceleri ortaya koyarak günümüzün rekabetçi iş dünyasında, özellikle üst düzey yöneticilerin risk düzeyi yüksek karar alma süreçlerine ışık tutmaktadır” dedi.