SAĞLIK
Giriş Tarihi : 01-01-2021 23:52   Güncelleme : 02-01-2021 11:24

Bir uzman doktorumuz daha koronaya yenik düştü

ÖzeYenişehir Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Kemal Aslan'ı COVİD_19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Bir uzman doktorumuz daha koronaya yenik düştü

Covid-19 tanısıyla bir süredir tedavi gören Uzm. Dr. Kemal Aslan, virüsle savaşa yenik düştü.  Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen; sosyal medyada yaptığı paylaşımında ‘’Bugün Mersin'de bir kişi daha eksildik. Dr. Kemal Aslan, Özel Yenişehir Hastanesi’nde Anestezi uzmanı idi. Sağlık camiasına ve ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz’’ dedi.

Özel Yenişehir Hastanesi'nden sosyal medya  hasabından bir paylaşım yaparak, ''Değerli çalışma arkadaşımız, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Kemal Aslan'ı COVİD_19 nedeniyle kaybettik. Ameliyathaneye neşe katan, önceliği her zaman hastalarının sağlığı olan çok değerli, çok kaliteli bir çalışma arkadaşımızı, dostumuzu, abimizi, kardeşimizi kaybetmiş olmanın anlatılamaz acısını yaşıyoruz. Ailesine, çalışma arkadaşlarımıza ve tüm sağlık camiasına baş sağlığı dileriz'' acılarını duyurdu.

UZM. DR. KEMAL ASLAN KİMDİR?

İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. 1992 yılında  Çukurova Ünv. Tıp Fakültesinden  mezun oldu.1992 – 1998 yılları arasında Erzincan Refahiye Akarsu Sağlık Ocağında ve Adana Saimbeyli Merkez Sağlık Ocağında Hükümet tabibi olarak görev yaptı

1998- 2002 yıllarında Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Anestezi ve Reanimasyon uzmanlık eğitimimi tamamladı. 2002- 2006 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesinde, 2006-2010 yılları arasında Konya Numune Hastanesinde, 2010-2011 yılları arasında Mersin Devlet Hastanesinde Anestezi ve Reanimasyon uzmanı olarak görev yaptı.

2011 yılından beri Özel Mersin Yenişehir hastanesinde görev yapmaktadır. Ayrıca Özel Yenişehir Hastanesi  Ameliyathane ve Yoğun bakım sorumlu Hekimidir. Evli ve üç çocuk sahibidir.Ayrıca Algoloji (ağrı) konusu ilgi alanlardır. Bölgesel ( Epidural,Spinal)  anestezi, kanser ağrısı,kronik ağrı kontrolü, mekanik bel ağrıları özel ilgi alanlarıdır.